Mire nem igaz az ezség?

Figyelt kérdés

2018. aug. 9. 09:48
1 2
 11/14 Wadmalac ***** válasza:

"Az azonosság legyen numerikus azonosság."

Ez, ha nem definiáljuk az értelmezési tartományt, még mindig laza. Azonos velem, aki pontosan ugyanannyi, ugyanolyan atomból áll, függetlenül ezek kombinációitól? Vagy simán csak azonos vagyok magammal, ha pontosan egy darab van belőlem?


Na, túl híg alapanyagból nem lesz sűrű leves. Pontosíts, dobj fel példát arra, mire gondolsz, olyan kérdéssel kár foglalkozni, ami misztikus ködben hagyja, mit akar megtudni.


" Ez itt megint a Kristóf, hagyjátok már."

Heh, valamit rollságba vesző dolog?

2018. aug. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

O.K. Közeledjünk.

Sorolj fel néhány számot, amiről úgy gondolod, hogy szerintem sok. Aztán vitatkozzunk ... :D

2018. aug. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Wadmalac ***** válasza:

"Adjatok egy fix pontot és kifordítom a világot a sarkaiból".

Várjuk a biztos pontot.

:)

2018. aug. 9. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
33%

Wadmalac, E. Szabó Lászlót én elfogadnám tudósnak, filozófusnak is, és fontos metafizikai kérdéseket boncolgat. Talán más értelmezésben, mint azok, akiket te emiatt nem tartasz a tudományhoz tartozóknak.


Filozófiai kérdésekről lehet beszélgetni, de csak abban az értelemben, hogy a sok közül melyik irányzatról miképpen vélekedünk. Így az "ezségről" is. Más szóval, beszélgethetünk érdekes gondolatokról, bár e fórum nem igazán alkalmas erre. Úgy ma, egy kellemes hűvös szobát némi sörrel - úgy el tudom képzelni.

Azonban ahhoz, hogy egy nézet igazságtartalmáról, hovatartozásáról, helyéről a világban, véleményt mondjunk, egy tudományos folyóiratot érdemes keresni. Az már az értelmes emberek csevegésén is túl van.


Az önazonosság messzire vezető témakör és vizsgálják. Semmitmondó kijelentéseket mondhatnék, de hiába olvastam róla, annyi önkontrollal rendelkezem, hogy nem fogalmazok meg több szakértelmet igénylő dolgot. Ezt meghagyom másoknak, vannak itt ilyenek rengetegen.

2018. aug. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!