Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Volt valami szerepe Julius...

Volt valami szerepe Julius Cézárnak a Spartacus felkelésben?

Figyelt kérdés

Újra nézem a sorozatot és most jutottam ahhoz a részhez, ahol Cézár színre lép.

Alakja viszonylag jelentős, de nem valami hízelgő a későbbi nagy hadvezérre és politikusra.

A rabszolgafelkelés idején 27-29 éves volt, nem sokkal előbb szabadult a kilikiai kalózok fogságából, akiket végül sikerült elfognia és keresztre feszítenie.

Aztán Asia provinciában volt, majd egy évvel a rabszolga felkelés leverése után megkapja első fontosabb hivatalát, Hispania questora, annak gazdasági, pénzügyi helyzetébe van beleszólása.

Eddig nem hallottam, hogy bármilyen köze is lett volna a Spartacus rabszolgalázadáshoz, de talán valaki többet tud róla nálam, vagy csupán a filmrendező akarta érdekesebbé tenni egy nagy névvel a filmet?



2018. okt. 3. 00:38
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Semmi köze nem volt hozzá. Caesar-nak inkább a Catilina-féle összeesküvésben "kellett volna" részt vennie, de ettől is távol tartotta magát. Semmiféle érdeke nem fűződött volna a rabszolgák támogatásához.
2018. okt. 3. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A cikkből nem derül ki, hogy részt vett-e abban a háborúban, itt nincs róla szó. Nem valószínű, hogy a fősereg vezére volt.

[link]

2018. okt. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem hallottam én sem róla, a filmsorozatban Crassus helyettese Cézár és viszonylag jelentős rész-szereplő.

Ha valóban részt vett volna az eseményekben, akkor biztosan megemlítenék az életrajzában.

Valamikor olvastam Plutarkhosz és Suetonius róla szóló írását, de nagyon régen, alig emlékszem belőle valamire, meg talán mások is írtak róla.

Inkább a halálától ismerem jobban a kort.

Szóval akkor a filmrendező csavart egyet a történeten.

Azért merült fel bennem a kérdés, mert a filmben több életrajzi adat helyesen szerepel, például Crassus rendezi Cézár anyagi helyzetét, vagy Crassus rendel el tizedelést a római légióban, amire már akkor régen nem volt példa.

Triumvirátusuk azonban Pompeiusszal csak jó egy évtized (59 ben) múlva jön létre.

2018. okt. 3. 10:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahogy írtad: az első fontosabb hivatalát a rabszolgafelkelés után kapta meg. Az egy dolog, hogy ma, a történelmi szerepét ismerve mi visszamenőlegesen is fontos személynek tartjuk az alakját, de ott és akkor, Spartacus idején még viszonylag jelentéktelen figura volt, bár társadalmilag magas pozíciót töltött be a születése okán.


Egyébként Caesar a helyes leírása a nevének, csak azért jegyzem meg, mert ha Spartacust, Asia provinciát, Pompeiust latinosan írtad, akkor Caesart miért írod Cézárnak?

2018. okt. 3. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igazad van tökéletesen, elnézést, éjfél után írtam ki a linket, félig aludtam, de köszönöm a választ.
2018. okt. 3. 20:17
 6/7 anonim ***** válasza:
2018. nov. 2. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért szerepel a sorozatban, mert spin-off sorozatot akartak, ami róla szól. Történetmesélési oka volt, hogy szerepelt és nem történelmi.
2019. jún. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!