Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ceasar igazabol is ilyen jo...

Ceasar igazabol is ilyen jo kardforgato harcos volt mint a Spartacus sorozatban?

Figyelt kérdés
Van errol vmi irasos?

2017. szept. 30. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem ezt sose fogjuk megtudni.


Ha van is ilyen írásos emlék, akkor az simán lehet, hogy csak hízelgésből írták.


Elvégre ki merte volna leírni, hogy mondjuk "Ceasar tök bénán kardozik"? Hamar az oroszlánok előtt találhatta volna magát. :)

2017. szept. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%
Julius Caesar írja valahol, hogy 18 évese korában hadsereget szervezett - szerintem ők képezték is magukat, nem voltak lekvárok, mint sok mai ifjú.
2017. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A sorozatot nem láttam, de el tudom képzelni, hogy a filmekben látványos módon kardozik, mint valami hím Xéna, és biztos daliás férfiként van ábrázolva (a valóságban egyébként kopaszodó férfi volt).


A valóságban, mint előkelő család sarja, természetesen kapott harci kiképzést, már csak azért is, mert ha valaki politikai karriert akart befutni, annak része volt a katonai karrier is Rómában (ha valaki háborúkat megnyerő hadvezér volt, az egyet jelentett a politikai sikerrel is). De az is igaz, hogy teljesen mást jelent közkatonaként az első sorokban harcolni, mint hadvezérként sereget vezetni. Viszont Caesartól nem lehet elvitatni, hogy kiváló hadvezér volt, és sokszor hozott kockázatos döntéseket, amivel a saját életét is kockára tette (lásd pl. az alesiai ostromot). És az is igaz, hogy a katonái tűzbe mentek érte mert az írások szerint a katonáival együtt nélkülözött, ha kellett, és sokmindent együtt csinált velük. Ennek ellenére nem úgy kell elképzelni, mint valami szuper harcost egy hülye számítógépes játékból.


Az életéről ma is sok ókori szöveget lehet olvasni. Pl. Plutharkhosz Párhuzamos életrajzok című művében van róla s szó vagy Suetonius: Caesarok életében. Mindkettő kb. 100 oldalas életrajz. Bár ezeket fenntartásokkal kell olvasni, mert nem tudni, mennyi bennük a szándékosan terjesztett túlzás (egyébként Suetonius nem festi le annyira tökéletes embernek, sőt, az ő életrajza alapján inkább egy számító gazembernek, már-már pszichopata, mindenkin átgázoló, kétszínű, hatalomvágyó embernek tűnik fel).


Olyan művek is vannak, amiket Caesar maga írt saját magáról. Ezek a galliai háborúról (Gall háború a címe) és a polgárháborúról szólnak (A polgárháború). Ezeket erős fenntartásokkal kell olvasni, mert eléggé elfogult saját magával, kiszínezi a saját szerepét, és mellesleg E/3-ban ír magáról...

2017. okt. 1. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

De most kövezzetek meg ha hülyeséget írok, mert most nincs kedvem utánaolvasni, de Cézár a valóságban nem játszott szerepet a Spartacus elleni felkelésben, csak a sorozatba rakták be.

Nekem legalábbis nem rémlik, hogy történelmi beszámolókban olvastam volna a nevét ezzel kapcsolatban.

2021. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A ceasar okat tanitották több mindenre,többek között kardforgatásra is.az,hogy nemúgy küzd egy ceasar mint egy képzett rabszolga az nyilvánvaló.a történelem lényegét tekintve a ceasarok karforgató tudománya mellékes!
2021. jún. 19. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!