Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit jelent az Av. Az irodalomban?

Mit jelent az Av. Az irodalomban?

Figyelt kérdés

Ugyanúgy használjuk az irodalomban, mint a zenében, hogy hasonlít az A versszakhoz, csak kicsit más?

Úgy kell mondani, hogy A variáns?


2019. jún. 7. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez csak egy példa, zenében:

"A 2. Gyászgondola ötrészes, híd formába szerkesztett darab (A, B, C, B variáns, A variáns)."

[link]

Irodalomban még nem hallottam, de attól még lehet. Egy versnél például nehezebb megmondani, egy versszak mitől variánsa egy másiknak, miben kell hasonlítania, zenében ennek több értelme van.

2019. jún. 7. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A Himnusznál van ez írva, tehát hogy az első versszak A, az utolsó Av. Mivel az utolsó négy sor ugyanaz, az első 4 is hasonlít.

Csak én se hallottam még máskor ezt.

2019. jún. 8. 07:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, végül is lehet mondani... én az ilyet inkább keretes versnek, esetleg keretes szerkezetű versnek hallottam eddig. (Nem pont ugyanaz, mint az elbeszélő prózában a keretes szerkezet.)

Ha a kifejezés analóg a zenei kifejezéssel, akkor igen, "A variáns".

2019. jún. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
AlpakákVajban
2019. okt. 14. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!