Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kellő elszántsággal érhetek...

Kellő elszántsággal érhetek el eredményeket fizika terén?

Figyelt kérdés

A kérdés valójában kicsit túlzás, csak annyiról van szó, hogy idén érettségiztem (fizikából nem), és egy évet kihagyok míg egyetemre mennék, és ezalatt fel tudnék-e készülni annyira, hogy akár ilyen irányban folytassam a tanulmányaimat?

10. osztályig tanultam komolyabban fizikát, annyi alapom van.


Az egy év alatt dolgozni fogok, fel kell készülnöm nyelvizsgára és emelt szintű érettségire bioszból. Valamint elkezdek még egy idegen nyelvet tanulni (amit már általánosban tanultam), és ha jól haladok, abból is tennék nyelvvizsgát. Egy külföldi utazás is tervben van (2-3 hónap), azalatt is szintén dolgoznék.



2019. aug. 12. 18:01
1 2
 11/17 Fizikakedvelő ***** válasza:
78%

Egyébként a biológia és a fizika nem zárja ki egymást. Érdekes nagyon mindkettő. Át kéne nevezni magam mondjuk BioFizkedvelőre.



Hogy a kérdezőnek is válaszoljak. Természetesen nem lehetetlen komolyabban foglalatoskodni fizikával,azonban a komoly matematikai alapok elengedhetetlenek. Talán érdemes beszerezni a Bolyai-sorozatot,emelt érettségiket gyakorloni. Pálfai Pált és a Dér-Radnai-Soós gyűjteményt ajánlanám.

2019. aug. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nagy áttöréseket valószínűleg nem tudnék elérni, bár természetemből adódóan, titkon ennek nagyon örülnék... Nagyon kíváncsi természetű és kreatív vagyok, a kellő tudás nincs meg ahhoz, hogy valóban erre tegyek fel mindent. Na de majd meglátjuk. A könyvajánlót is köszönöm... sok pótolni valóm van matekból, de inkább a megfelelő hozzáállást kell "pótolnom".

2019. aug. 13. 08:26
 13/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

A terveid elég ambiciózusak.

Sok mindent akarsz egyszerre.

Ha meg tudod csinálni, hurrá, sok sikert hozzá.

De azért realitások talajáról próbáld.

Ha túlvállalod megad, csak a negatív eredmények fognak jönni sorban és fennáll a veszélye, hogy feladod az egészet.

Meló mellett tanulni nagyon nehéz dolog tud lenni.

Óvatosan mérlegelj és inkább csak a legfontosabb céljaidra fókuszálj.

2019. aug. 13. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
56%
Rajtam kívül van aki szereti a fizikát.
2019. nov. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Sok sikert neked!
2019. nov. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Na álljunk meg egy szóra minek akarsz mindenből emeltezni illetve miért nem egy tantárgyra összpontosítalsz ?!

Mi akarsz lenni ? Mi a celod ?

Most nem vettek fel egyetemre?

Én pl Fizikus akarok lenni idén

engem se vettek fel én újra írom a matekot és a fizikát (én csak fizikából emeltezek )

Szóval gondold att mit akarsz és abból teljesíteni nagyon jót nem kell össze vissza tanulni mert egy év ahoz kevés hogy 5 másikat tanulj

Arra készülj ami valóban fontos !!!!!

Nyelvvizsga ? Emeltszintu biosz ? Munka ? Fizika? Utazás? És meg plusz nyelv ?

Döntsd el mit akarsz kezdeni azalatt az egy év alatt és azt told meg

Ez így nagyon sok egy év alatt

Nyariszunetben tanultál ?

Jársz magán tanarhoz?

Mert ezek hiányában ne vagj neki semminek

Ja és tizedikes fizikával nem mész semmire 11 kimaradt vagy mi ???

Ha realos voltál akkor volt 12 is nem ?!

Én nem voltam soha realos de 4-5 voltam fizikából én suliba 11 edikig tanultam közép szintű a fizikát majd 12 be magántanár foglalkozott emelt szinten egy évig emelt fizikából 3 ast írtam ami önmagában nem lenne rossz de de nem is jó ahoz hogy fizikus lehessek egy csomót kell tanulni szóval mivel idén nem vettek fel egy évem van fizikázni meg matekozni de nekem a célom emelt fizikából továbbra is a 3 as csak ha 10 ponttal jobbat irok akkor +50 pontot kapok ami valljuk be nem lehetetlen elérni mert csak 10 pontról van szo és van meg plusz egy évem maga tanárral felkészülni

Matek az marad közép szinten 5 ponttal kell jobbat írják és 4 es ez sem lehetetlen cél

Szóval ajánlom hogy olyan célt tűzzel ki ami egy év távlatából elérhető lesz :)

2020. aug. 21. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ha fizikával akarsz foglalkozni minek az emelt biosz ?

Hat minimum 2 -3év biztos kell hogy ilyen irányba fel tornázd magad Hat ha úgy gondolod akkor maga tanárral vagj bele de csak is úgy megy ha mást kiiktatsz és csak erre oszponzositalsz 100% alek akkor lehetséges de egy év szerintem keves ahoz hogy 10 edikes alapod van ebből hiányzik a 11-12 no meg ha emeltezni akarsz az meg plusz év tehát olyan 2 év múlva jó akkor be tudod pótolni a 11-12 lemaradást és egy eved lesz felkészülni emelt fizikara de ez csak úgy megy ha tényleg tanulsz

2020. aug. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!