Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit csináljak, ha elvileg...

Mit csináljak, ha elvileg 130-134 között van az IQ-m, de nem tudom hogy fordítsam az előnyömre?

Figyelt kérdés
Még 2 éve jelentkeztem egy hivatalos tesztre, azt is úgy írtam meg hogy eléggé magam alatt voltam, olyankor pedig annyira elbutulva érzem magam, hogy egy normális beszélgetés is nehezemre esik. Fogalmam sincs hogy mivel szeretnék foglalkozni az életben, nincs motivációm, egyedül érzem magam, a hangulatingadozásaim már ott tartanak hogy nincsenek is, konstans boldogtalannak érzem magam akármit teszek. Annyira vágyom arra hogy akár csak egy bolti eladó lehessek, aki elröhögcsél a kollégáival, elvan az életében, nem gondol túl semmit, de jól érzi magát.
2019. okt. 22. 00:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%
130-135 az nem kiemelkedő. Nekem 145 és egy gyárban raklapozok.
2019. okt. 22. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%

Rengetegféle intelligencia létezik.

Gondolom neked a logikai értéked és a memoriád lehet fejlett.

Ez önmagában még nem jár sem önbizalommal, sem motivációval, sem lelki kiegyensúlyozottsággal, vagy megfelelő szociális érzékkel.

Nem ismerlek téged így nehéz fixen bármit is mondani, viszont a kérdésedből ordít, hogy pszichés problémáid vannak. Olyan szinten, hogy ez a mentális egészség kategória tulajdonképpen.


Persze ez nem azt jelenti, hogy gond van veled. Csupán annyit, hogy segítségre van szükséged.


Ezt a segítséget megkaphatod többféleképpen, hisz elméletben elég intelligens vagy ahhoz, hogy ezt megértsd.

Így könnyebben tudsz együttműködni egy pszichológussal akár, persze ehhez meg kell eröltetned magad.

Illetve fejleszd az önismereti képességeidet. Nagyon szuper könyvek vannak hozzá. Sok dolog le fog esni, mit miért is csinálsz az életben.


Egyébként a boldogság pedig nem tudásban mérhető!!! Nyugodtan menj el bolti eladónak, ha ettől érzed magad boldogabbak.

Ismerek alkalmazott matematikus szakot végzett embert, kisujjbol lenyomta az egyetemet (ha van sejtésed ott mi megy, akkor gondolom tudod, hogy nem kell IQ teszt, hogy kiderüljön zseni), aztán 5 évig dolgozott egy multinál szakmában.

Ráunt, nyitott magának egy saját kicsi pékséget. És pékként dolgozik a saját kis cégében. Mert ettől érzi boldognak magát.

2019. okt. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem 145 és egy gyárban raklapozok."

milyen szórású teszten?

2019. okt. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
61%
Akinek 100 fölötti az iq-ja az (rajtam kívül)nem ide irogat.
2019. okt. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

#4 Válaszadó - (XD)!

* - * - * - * - *

Nem értem a kérdést, itt valami nem kerek. Már egy 120 körüli IQ is elegendő ahhoz, hogy az "ész" tulajdonosa magától rájöjjön mit kezdjen a szellemi energiáival.

500 évig kellene élnem, hogy minden ötletem megrajzoljam, összeforrasszam, leírjam, kifaragjam, lefessem, összeszereljem.

? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ? ?

2019. okt. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

""Nekem 145 és egy gyárban raklapozok."


milyen szórású teszten?"


Hagyjad, csak trollkodik. Nem a gyári munkásokat akarom leszólni, de akinek 145 az IQ-ja nem létezik, hogy hosszútávon ilyen munkát végezzen. Szépen is néznénk ki, ha a társadalom top 0.25% (csaltam, nem fejből van az adat) legintelligensebb emberei repetitív, fizikai munkát végeznének.

Kérdezőnek:

Az intelligencia egy nagyon fontos, ha nem a legfontosabb tényező, abban hogy mire jutsz az életben, milyen munkád lesz stb, viszont nem az egyetlen. Rengeteg más tényező is szerepet játszik. Mennyi idős vagy? Nem vagyok pszichológus/pszichiáter de abból amit leírtál a te eseted szerintem olyan amin lehet és kell is segíteni. Az már csak rajtad múlik elfogadod-e az említett szakemberek segítségét.

2019. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 dq ***** válasza:
De, ilyen munkát végeznek.
2019. okt. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#6, te egy álomvilágban élsz.
2019. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 dq ***** válasza:

> Szépen is néznénk ki, ha a társadalom top 0.25% (csaltam, nem fejből van az adat)


Elfelejtetted elfelezni, inkább 0.11% lesz az.

2019. okt. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#7 Ja persze matematikusnak meg a 80-as IQ-val rendelkezők mennek..

Bocs ha pongyolán fogalmaztam, meg tudom sokan ennek az "osztályozásnak" nem nagyon tulajdonítanak hitelt. De annak csak nem kéne meglepőnek lenni, hogy a gyorsabb felfogású emberek ÁTLAGOSAN bonyolultabb munkákat végeznek.

Ha valaki csak úgy idehányja, hogy neki 145 az IQ-ja és raklapokat pakol, akkor bár biztos van ilyen is, de nekem előbb jut eszembe az, hogy az illető csak trollkodik.

2019. okt. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!