Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit csináljak, ha elvileg...

Mit csináljak, ha elvileg 130-134 között van az IQ-m, de nem tudom hogy fordítsam az előnyömre?

Figyelt kérdés
Még 2 éve jelentkeztem egy hivatalos tesztre, azt is úgy írtam meg hogy eléggé magam alatt voltam, olyankor pedig annyira elbutulva érzem magam, hogy egy normális beszélgetés is nehezemre esik. Fogalmam sincs hogy mivel szeretnék foglalkozni az életben, nincs motivációm, egyedül érzem magam, a hangulatingadozásaim már ott tartanak hogy nincsenek is, konstans boldogtalannak érzem magam akármit teszek. Annyira vágyom arra hogy akár csak egy bolti eladó lehessek, aki elröhögcsél a kollégáival, elvan az életében, nem gondol túl semmit, de jól érzi magát.
2019. okt. 22. 00:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Mit kell felezni? 16-os szórású tesztnél a 145-ös érték az emberek 99.7542%-nál magasabb
2019. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

? ? - Lehet, hogy a motiváció hiánya a Kérdező fő problémája? - ? ?

- - - - - - - - - - -

Ha a pszichiáter túl messze van, vagy nincs rá időd megtanulhatod a szellemi öngyógyítást. - Persze ez hosszú folyamat.

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

> Találj örömet abban, hogy másokon segítesz!

> Ha kudarc ér, a hozzá kapcsolódó érzelmeket zárd ki az elmédből, de a tényre emlékezz, és tanulj belőle!

> Keress összefüggéseket a tapasztalataid között! Ebben valószínűleg jobb vagy mint az emberek 99,9 százaléka. De ne bízd el magad ellenőrizd az eredményeket!

> A család fontos. A rokonaid között biztosan akad hozzád hasonló. Beszélgess vele!

A többit majd kitalálod magad.

2019. okt. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs akivel beszélgessek, pont a családból nincs senki, teljesen más világban élnek, anyámnak komoly mentális betegsége is van. A barátaim egy része csak elvan egymással meg a párjával akik együtt vannak, de inkább már csak haverok vagyunk szinte. A legtöbbjüknek csak az ivásból, vagy kábszerezésből áll az összejövetel, én meg elhatároztam hogy nem fogok többet inni. De ez megy az egyetemen is, mindenki csak kocsmázni jár. És amúgy ez nem ez a lecsúszott baráti köröm van, de nekem ez az életforma egyáltalán nem játszik. Apám is csak iszik állandóan amikor csak tud, persze nem seggrészegre, de ugyanúgy alkoholista, csak nem tud róla.
2019. okt. 22. 22:33
 14/18 anonim ***** válasza:
Keresd fel az MTA-t. Komolyan mondom.
2019. okt. 23. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

#10

"#7 Ja persze matematikusnak meg a 80-as IQ-val rendelkezők mennek.."


Ezt senki nem mondta. Matematikusnak a nem elkallódó, kisgyerekkortól támogatást és kibontakozási lehetőséget kapó 140-esek mennek.

Az emberek jelentős részének - bármilyen adottságai is legyenek - nem igazán sikerül elmozdulnia onnan, ahová született. Ez különösen így volt a múltban. Százötven éve a magyar lakosság 90 %-a paraszt családba született és az is maradt, minimális tanulási-taníttatási lehetőséggel. Ennek ellenére a kiváltságosak szűk rétegéből sikeresen kitermelődött egy Bolyai János. És minél nagyobbak az egyenlőtlenségek, minél kisebb a társadalmi mobilitás, annál inkább így van a jelenkor társadalmaiban (a magyar társadalomban) is. Kicsit elképedek, hogy ezt taglalni kell.

2019. okt. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A gejzír-effektus ( Leonardót is szokták emlegetni, ) igen ritka. Ezért úgy gondolom 99% a valószínűsége, hogy legalább az egyik szülőd felső fokú végzettséggel rendelkezik.

-Taglaljuk kicsit az értelmiségi alkoholizmust!

Szólások, és viselkedésminták több generáción át öröklődnek. Például:

- Az értelmiséginek két lehetősége van, vagy iszik, vagy viszik.

- Mi a fene ez?

- Régebben a diplomás választhatott, vagy alkoholhoz menekül, vagy felőrlődnek az idegei, jön egy fehér autó, ápolóval, nagy adag nyugtatóval, és elviszi.

Még régebben volt fekete autó is ÁVO-val, ha "rosszat" (igazat) mondott valaki.

Megjegyzem, pedagógusnak lenni ma sem fenékig tejföl.

2019. okt. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Jézusom, miről beszélünk.
2019. okt. 24. 23:56
 18/18 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik bővebb magyarázattal tartozom ( #17).

A gejzír, vagy Leonardo effektusra nem dob ki a gugli használható információt, legfeljebb utalásokat. Kénytelen leszel az én parasztos magyarázatommal megelégedni.

Ha a középosztályból, vagy a szegényebbek közül hirtelen felbukkan egy zseni, mint gejzír a földből.

Leonardo da Vincit szokták példaként említeni. Egyszeri, és megismételhetetlen. Fiatalkoruk általában nehéz, küzdelmes. Ha egy ilyen zseni szül, vagy családot alapít a gyermekei inkább az átlaghoz közelítenek.

- - - - -

Veled kapcsolatban úgy tűnik tévedtem az 1% nyert.

2019. okt. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!