Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az egyenlete az alábbi...

Mi az egyenlete az alábbi reakciónak (kémia)?

Figyelt kérdés

Emberi (pl comb)csontot helyezek savba, mondjuk formalinba

Ha hosszabb ideig bennehagyom a csontot, akkor kioldódik a csontból a mész, illetve gáz távozik a rendszerből (a víz alatt, nem a víz felett)


Amire én gyanakszom az az, hogy a csont oldódik a savban és lesz CaCO + O2 vagy CaCO2 + O-


Egyáltalán mi a csont összegképlete?

Koszonom



2019. nov. 2. 19:19
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1) A formalin nem sav

2) Az oldódás lehet fizikai vagy kémiai folyamat. Ha fizikai folyamat, akkor lehet hogy nincsen reakcióegyenlete

3) Olyan molekula nincsen, hogy CaCO

4) Olyan sincs, hogy CaCO2

5) Olyan sincs, hogy O-

6) A fentiek helyett a CaCO3, CaO, Ca(OH)2, O(2-), OH-, H+ molekulákat tudom figyelmedbe ajánlani, azok viszonylag gyakoriak.

7) És a reakcióegyenletednek rossz a töltésmérlege, mivel egyik oldal semleges, a másik oldalon pedig -1 az össztöltés.

8) A csontnak nincsen összegképlete. A csont nem egy fajta molekulából épül fel, hanem megszámlálhatatlanul sokból. Itt van egy lista, hogy milyen jellegű alkotóelemei vannak: [link]


Azt nem tudom, hogy pontosan mik oldódnak ki a csontból, ha formalinba teszed. Bizonyára egy csomó minden.

2019. nov. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A csontszövet szervetlen állományát nagyrészt kalcium-sók alkotják, döntően kalcium-karbonát, vagyis CaCO3. Ha ezt savba helyezzük akkor a kalcium kioldódik, a karbonát tartalom pedig szén-dioxid formában felszabadul. Pl. sósavba CaCO3 + 2HCl = CaCl2+ H2O + CO2
2019. nov. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!