Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted mi a legvalószínűbb...

Szerinted mi a legvalószínűbb világvége verzió?

Figyelt kérdés
Abszolút tudományos szempontból kérdezem. Én egy aszteroida becsapódásra szavaznék, és az atomháborút zárnám ki.

2019. nov. 11. 22:10
1 2 3
 11/24 LeonScottKennedy ***** válasza:

#9:

Hello, Ms. Dellfil.

És mi van, ha az univerzum egyszer csak kipukkan?

Képzeld el, az univerzumunkon kívül van egy tű alakú univerzum, belénk jön és bumm. Leeresztünk mint egy lufi.

És ez is megtörténhet akár most is, vagy 1 milliárd év múlva. Durva összefüggés, nem?

Nem akarunk beszélni arról hogy egyetlen megmentőnk és megváltónk, Elon, le akarja atombombázni a Marsot? Szerintem menő.

2019. nov. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 LeonScottKennedy ***** válasza:
LeonScottKennedy
2019. nov. 12. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 LeonScottKennedy ***** válasza:

Na még valami:


[link]


L.S.K.

2019. nov. 12. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Wadmalac ***** válasza:
Instabilizálódott Higgs-bozon?
2019. nov. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
2019. nov. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 CspCsj ***** válasza:

TIMELAPSE OF THE FUTURE: A Journey to the End of Time

https://www.youtube.com/watch?v=uD4izuDMUQA

2019. nov. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

Ha a tudományos válasz érdekel, akkor ne úgy tedd fel a kérdést, hogy ,,szerinted...". A tudományos szempontotok függetlenek az ember véleményeitől, mert azok már bizonyított dolgok...


Továbbá mit értesz világvége alatt? Az emberi civilizáció pusztulását, vagy az emberi faj kihalását? Esetleg az élet eltűnését a Földről? Nem mindegy, mert pl. az életet akár hogy is erőlködnénk, nem tudnánk kiirtani. Egy bolygó sterilizálása ahol egy csepp vízben is hemzseg az élet nem egyszerű! Sokkal több atomtöltet kéne hozzá, mint amennyivel jelenleg rendelkezünk. Minimum kozmikus eseményre lenne "szükség" ehhez: Üstökös, aszteroida becsapódás, gamma-kitörés, szupernóva robbanás, stb....

2019. nov. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Tislerics Máté ***** válasza:
100%

,,Én egy aszteroida becsapódásra szavaznék"


Jogos! A legutóbbi 65 millió éve történt, és a Torino skála szerint 100.000 évente esedékes ilyen. Kozmikus szempontból tehát a Modern civilizációnknak mondhatni: Minden nap ajándék... Pláne, hogy a védelem ellenük finom szólva is fapadosnak számít...


[link]


És akkor még nem beszéltünk a Gamma kitörésekről, amiket napi szinten figyelnek meg. Ezek egész galaxisokat! tudnak lakhatatlanná tenni. Csak reménykedhetünk, hogy a Tejútrendszerben még jó darabig nem lesz ilyen esemény. Legalább védekezni nem kell ellenük, mert amúgy is hasztalan lenne...


[link]

2019. nov. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Mit nevezünk világvégének?

Kihal az emberiség a Földön?

Kihal minden élőlény a Földön (mikroorganizmusok is)?

Megsemmisül a Föld bolygó?

Megsemmisül a Nap?

Megsemmisül a világegyetem?

2019. nov. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
66%

Már annyiszor beharangozták a világvégét, aztán nem lett semmi. A mi életünkben szerintem nem is lesz. Egy hosszú folyamat. Amihez egyébként majd lehet, hogy tudnak alkalmazkodni az akkori emberek.

Amit el tudok képzelni, az nekem is egy becsapódás. Vagy pedig valamilyen tömegpusztító fegyver használata, akár véletlen hiba folytán is, tehát nem egy konkrét háborúban direkt, célzottan bevetve.

2019. nov. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!