Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Más is hisz a lapos föld...

Más is hisz a lapos föld elméletben?

Figyelt kérdés
2019. nov. 26. 18:48
1 2 3 4 5
 21/44 Wadmalac ***** válasza:
76%

"Alapvetően egy kulturált vita indító téma. Lehet mellette érvelni és ellene érvelni."


LehetNE.



Csak a laposföldesek nem tudják, mi a tudományos érv.

Neki az, hogy csak az az igazság, amit ők mondanak mindenki más hülye, összeesküvő, hazug. Ennyi.


És minden tudományos érvre csak ezt kántálják: az nem úgy van, tévedsz, hazudsz.


És itt az oldalon ezredszer játszódik le ugyanez.


És ezredszerre elmondott ugyanazon jó viccen már nem röhögsz, hanem megvered, aki ezredszer mondja el.

2019. nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
56%

Na ezek tapasztalatok és feltételezések egyszerre.

Én nem tartok senkit hülyének, kivéve a 23as kromoszómásokat. Elfogadom az érveléseket és kíváncsi vagyok más ember véleményére. Emellett képes vagyok amellett, hogy megértem, amit a másik mond, nem elfogadni egyetemes igazságnak és egyszerre több nézőpont is lehetségesnek tartani. Ha nekem van egy elméletem (tök mind1, hogy az lapos Föld vagy kormány propaganda, vagy vallási terror), van egy saját véleményem, vagy egy saját értékrendem. Ezt tudja bővíteni, szűkíteni, módosítani a tudás megszerzése. Aki annyit mond, hogy ti mind hülyék vagytok, "AZÉRT, MERT MÁSHOGY GONDOLKODTOK", azokat nem tudom komolyan venni. És itt egy közös pont. Ugye?

A vita kultúrája magyaroknál katasztrófális szinten van. Főleg azért, mert politikai alapjai és hiányos oktatási alapja alakítja a vitának hívott, de valójában civakodás, vagdalkodás kommunikációs formákat.


Egy jó vita az egymással ellentétes nézőpontokat ismerteti és érvel ezek mellett.

2019. nov. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
9%

Wadmalac és a 20aska válasza abban különbözik, Wadmalac nem szalmabábokkal hadakozik, hanem tud érvelni.

20aska olyan mondatokat tulajdonít nekem, amik nem léteznek. És ezekkel az általa gyártott szalmabábokkal vitatkozik. Miközben alapvetően egyik sem volt hajlandó elfogadni, hogy más nézőpont is létezik, mint a sajátjuk.

2019. nov. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
40%

"más nézőpont"

A gömbölyű Földön kívül más 𝐧𝐨𝐫𝐦á𝐥𝐢𝐬 nézőpont NEM LÉTEZIK!

2019. nov. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
100%

2*Sü:

"7% of Brazilians Believe that Earth Is Flat"

"2% of Americans believe in a flat Earth and 5% have doubts about the planet's sphericity. Young people under 25 were twice as likely to believe in this."

[link]

:)

2019. nov. 27. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 Wadmalac ***** válasza:
75%

Én spec belefáradtam, hogy teljesen hatástalanul érveljek.

Ha egy elmebeteg betámolyog az előkertedbe és remegő hangon azt mondja neked:

-Ugye van itt egy emberevő sárkány?

Elsőre higgadtan megnyugtatod, hogy nem, nincsenek sárkányok, főleg nem itt a magyar éghajlaton, főleg nem az előkertedben.

Na de ha erre még ő néz téged hülyének, lehazugoz és még ezt naponta meg is ismétli, tutira minimum seprűvel hajtod el.

A laposföldeseknél én már csak nyúlok a seprűért.


Máshogy fogalmazva:

Ismered azt a viccet, hogy mit mondasz a vérző orrú szőke nőnek?

...

Semmit. Már háromszor elmondtad.


:)

2019. nov. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 LeonScottKennedy ***** válasza:
46%

És az istenhit miben más?

Abban is "hinni" kell, arra sincsen rendes tudományos magyarázat, csak koholt.

2019. nov. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
91%

Kb. mint én egyszer, mikor megcsörrent a telefon:

- Tessék

- Gizivel szeretnék beszélni.

- Itt nincs Gizi, szerintem téves számot hívott.

- Hagyjuk má', csak add a Gizit.

- Nem ismerek semmilyen Gizit, rossz számot hívott.

- Béla te vagy? Ne szórakozz, add már a Gizit.

Itt tettem le a kagylót. Még én győzködjem órákig? :))

2019. nov. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Ja, engem is egy régi ügyfelemre emlékeztet ez.

Kérdezem, milyen számot hívott, erre mond egy 8 jegyűt.

Mondom neki, ez nem lesz jó.

Mire ő: akkor lehagyom róla az utolsó számjegyet!

Azért felhívott még kétszer.

Biztos azt gondolta, hogy sokadszorra már csak nem leszek ilyen fürge, és végre felveheti az, akit ő hívni akart.

2019. nov. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 Wadmalac ***** válasza:
92%

"És az istenhit miben más?


Abban is "hinni" kell, arra sincsen rendes tudományos magyarázat, csak koholt."


De azzal nincs baj, ameddig elismeri, hogy ez hit és nem próbálja "tudományosan" bizonyítani, illetve támadni, hülyézni az ateistákat.


Csak mutass nekem egy laposföldest, aki beismeri, hogy ebben tudományos bizonyítékok hiányában hisz.

2019. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!