Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberi tevékenységek...

Az emberi tevékenységek okozzák leginkább a globális felmelegedést, azon belüli is a szendioxid az oka?

Figyelt kérdés
2019. dec. 9. 11:05
1 2 3 4
 1/32 LeonScottKennedy ***** válasza:
22%

Another day another global warming question.

Here we go again...

2019. dec. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 Tislerics Máté ***** válasza:
68%

Az ember körülbelül 150 éve pontos adatokkal rendelkezik a hőmérséklet ingadozásokról. Ezeket egységes rendszerbe foglalva egy globális átlag-hőmérsékleti emelkedés mutatható ki. Ráadásul exponenciális mértékben, tehát folyamatosan gyorsulva.


Az ember ipari tevékenysége és káros-anyag kibocsájtása ezzel párhuzamosan növekszik. Mivel semmilyen más környezetet befolyásoló határól nem tudunk, (ami bizonyítottan képes lenne ekkora globális hatást kiváltani) ezért (józan paraszti ésszel is) levonható a logikus következtetés: Az ember okozza leginkább ezt a hirtelennek mondható változást.


Na de miért tudjuk, hogy hirtelennek számít? Mert a jégminták, fák évgyűrűi meg korallok, stb... vizsgálatával megállapítható milyen volt a légkör összetétele 1000-10000 évvel ezelőtt is. Nyilván ezek az adatok nem tökéletesen pontosak, de még így is jóval megbízhatóbbak, mint Jóska Pista és Mari néni élképzelése...


Szóval nagyon is úgy tűnik, hogy az ember okozza ezt, bár tartogathat még meglepetéseket a tudományos kutatómunka.

2019. dec. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon valószínű, hogy az emberi tevékenység okozza, mert természetes folyamatként túl gyors lenne az üteme, és az időzítése is túlságosan egybeesik az emberi iparosodással.

[link]

[link]


A szén-dioxid szint egy összetevő egy igen bonyolult rendszerben. Van szerepe, de nem kizárólagos.

2019. dec. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
3. Szerintem sokkal nagyobb a Co2 emelkedés az ábrán mint a hőmérséklet emelkedése, az utolsó pontos, én azért még érzek meglepetést hogy még lesz.... Nekem ez kicsit sántít...
2019. dec. 9. 11:48
 5/32 A kérdező kommentje:
Pl. úgy tudom 1970ben sokkal rosszabb volt a prognózis mint ami most a valóság...
2019. dec. 9. 11:51
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Az ábrán a CO2 szint van feltüntetve, nem a hőmérséklet. Ez több, mint gyanús, hogy emberi tevékenység következménye.

A globális átlaghőmérséklet változásának az egyik tényezője a CO2 szint változása. Elég bonyolult rendszer határozza meg az átlaghőmérsékletet, vannak benne visszahatások is, dinamikus rendszer, nehéz modellezni, pláne pontosan előrejelezni (több tudományos modell is létezik). Az a gond, hogy ha a hőmérséklet nem is követi egyértelműen, olyan hatások indulhatnak el, amik végül lavinaszerűen okozhatják a hirtelen klímaváltozást. Szóval összességében a globális hőmérséklet emelkedés is csak egy tényezője a klímaváltozásnak.


Az elmúlt 2000 év, üvegházhatású gáz koncentrációk:

[link]

Főbb üvegházhatású gázok:

[link]

2019. dec. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"Az ábrán a CO2 szint van feltüntetve, nem a hőmérséklet."


Itt van olyan ábra, ahol hőmérséklet is van.... És igen még nem követi a Co2 a hőmérsékletet, kíváncsi vagyok mennyire fogja követni tehát a Co2 milyen hatással van a hőmérsékletre (nem vagyok klímaszkeptikus, de picit megértem őket)


[link]

2019. dec. 9. 12:40
 8/32 anonim ***** válasza:
83%

A klímaszkeptikusok érvei általában két részre oszthatók:

- "Nem érezni különösebb jelét a változásnak."

Igen, talán, még nem. Itt jön be, hogy hiszünk-e a kutatóknak, akik a modellek alapján vázolják a jövőbeli valószínű szitut. (Kb. ahogy a meteorológusok.) Az érezhető jeleket is lehet bagatelizálni, ha nem tudjuk, miért történik, milyen nagyobb folyamat részei.

- "Volt már sok klímaváltozás a földtörténet során, miért lenne ez más."

Egyrészt mert ez erősen és érzékenyen érinti az emberi civilizációt, másrészt mert nagyságrendekkel gyorsabban zajlik le, mint a természetes eredetűek. Egy több ezer vagy tízezer év alatt bekövetkező változáshoz aránylag fájdalommentesen lehet alkalmazkodni, megtartva a fejlettségi szintet. Egy pár száz éveshez jóval fájdalmasabb lesz, és hanyatlással is járhat.

2019. dec. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

"Igen, talán, még nem. Itt jön be, hogy hiszünk-e a kutatóknak, akik a modellek alapján vázolják a jövőbeli valószínű szitut. (Kb. ahogy a meteorológusok.)"


Hát ha abból indulunk ki hogy azt hiszem 70 es években az IPCC 2010 re 3 fok emelkedést mondott és ehez képest úgy tudom 1 fok körüli 2020ra, akkor el lehet gondolkodni ezeken a modelleken, talán tényleg olyan mint a meteorológia hogy sütni fog a nap és szakad az eső.. 😁😁

Most egyre jobban lehet hallani hogy pl hűlni fog a föld megint, el kéne dönteni mi az igaz..

[link]

2019. dec. 9. 14:29
 10/32 anonim ***** válasza:
72%

Ennek esélye kb. 90%.

-Van egy gyors melegedés, ráadásul globális (lokálisan volt már ennél gyorsabb is, de globálisan nem)

-Más változásokból semmi vagy éppen lehűlés következne

-Egyedül az üvegházgázok gyors emelkedése mutat a melegedés felé

2019. dec. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!