Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem cselekedik az...

Miért nem cselekedik az emberiség a globális melegedés ellen, hazudnak is ebben!?

Figyelt kérdés
Öreg emberek bizonyithatjak, hogy mennyire megváltozott az időjárás, most melegebb van mint régen és nem 1 c fokkal, hanem többel jóval, ho is alig van, régen meg sok hó volt,, ki is találtam a megoldást, füstöljük be a sztratoszférát odafent és lehül attól majd a föld, meg is határozhatjuk, hogy mennyivel annak függvényében hogy mennyi részecskét, mekkora részecskefelhot és milyen minőségben csinálunk a sztratoszférában, tulajdonképpen csak kb 15 km magasban kell ezt csináljuk, nem lenne bonyolult.

2020. jan. 12. 19:05
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
29%

"Amúgy szerintem a tengeri finomított só légkörbe juttatása működhet."


Ezt úgy mondod mintha amúgy értelnél hozzá. Mond inkább azt, hogy ezt olvastam és bár fingom sincs, hogy milyen rövid- közép- és hosszútávú hatásai lennének de okosabbnak érzem magam ha hangoztatom.


A klímaváltozásban vagy például a társadalmi berendezkedésben nincsenek egyszerű megoldások. Mindkét rendszer olyan végtelenül bonyolult, hogy ha az egyik részét egy kicsit megváltoztatod az lehet, hogy egy másik részén katasztrofális változásokat okoz. Olyat meg csak az egészen hülyék mondanak olyat, hogy "akkor árnyékoljuk le a földet oszt' meg van oldva".


Értem én, hogy nem népszerű az, hogy valójában abszolút semmi fogalmunk nincs arról, hogy mit kellene tenni, de valójában ez a helyzet. Ha holnaptól 0-ra csökkentenék a az emberiség károsanyag kibocsájtását attól függetlenül a föld - a jelenlegi ismereteink szerint - még évszázadokig melegedne, ugyanis a cucc a légkörből nem tűnik el csak attól, hogy többet nem pumpálunk bele. Ezen a "stop klímaváltozás" graffitik meg a faültetés SEMMIT nem változtat. Tessék tanulni mint az állat és elmenni kutatónak aki talán majd kitalál valamit ami segít.


Mondjuk az kétségtelenül bonyolultabb feladat, mint itt a GYK-n "küzdeni" a klímaváltozás ellen.

2020. jan. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

[link]


Erre alapozva írtam, ami a linkemben is szerepelt.


Világosan látszik, hogy ez egy ma is létező jelenség és a hatása is számottevő lehet.


Természetesen ennek is lehetnek kiszámíthatatlan következményei, ugyanakkor még talán ez a legkönnyebben szabályozható troposzférikus módszer.


Mondjuk a sztratoszférás kén ágyuzáshoz képest egy fokkal realistább.

2020. jan. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 Wadmalac ***** válasza:

A füstöt hagyjuk, egyértelműen rossz, hiszen a fotoszintézist is visszavetné.

De a felhősózás...


Itt is vannak azért erős limitációk.

Egyrészt csak szigorúan tengerfelületek felett, partoktól messze lehetne megvalósítani, hiszen a sós esők hazavágnák a már így is veszélyeztetett szárazföldi édesvíz-készleteket.

Másrészt sehol sem látok adatot arról, hogy a sószemcsék hogyan befolyásolják a vízgőz és a felhők üvegház-hatását.

Mert ha az is nő tőle, akkor visszanyal a fagyi.

2020. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

- Gréta, te vagy az?

Már a múltszázad 70-es évei elején TDK dolgozatot írtam a környezetszennyezésről. Gondolom, engem, a tanárodat szólítottál vén trottynak.

- Vegyük át, néhány születésed előtti fontosabb környezetvédelmi eseményt!

- DDT (diklór-difenil-triklóretán), és a PCB (poliklórozott bifenil) betiltása.

- 1987 Montreali Jegyzőkönyv - freon betiltása.

- 2001 az ólmozott benzin betiltása az EU területén.

- Ólommentes forrasztóón használatának előírása.

Holnapra 10 oldalas fogalmazást írj a felsorolt események jelentőségéről!


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

#20 Válaszadó! Bizonyára tudod, hogy az ózonlyukat nem közvetlenül a freon csinálja, hanem a belőle lehasadó klór.

A nátrium-klorid olvadék izzítva klórt veszít. Erős UV sugárzás hatására is elszabadulhat néhány ppm, ezért én nem mernék nagy mennyiségű kloridos sót fellőni a légkörbe. Szulfátos sókat - talán.

2020. jan. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!