Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Seth Shostakh mire alapozta...

Seth Shostakh mire alapozta ez a kijelentését?

Figyelt kérdés
"2020 és 2025 között meg fog történni az első kapcsolatfelvétel egy földönkívüli fajjal." És ezt már más csillagászoktól is hallottam. Laikus vagyok, de érdekel a téma. Találtak exo-bolygókat, oké. De ez még nem garancia a fentiekre.

2020. jan. 30. 19:11
 1/7 anonim válasza:
100%
ciao,ebből él,vmit mondania kell hamá nem talal semmit csak költ.
2020. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kafa. Pedig kezdtem reménykedni, hogy megérem az első kapcsolatfelvételt.
2020. jan. 30. 22:30
 3/7 Wadmalac ***** válasza:

Ezt senki nem tudhatja előre.

Ez egy sacc, a mai technikai fejlődésünket figyelembe véve és arra alapozva, hogy van elérhető közelségben másik élet.


És a megfogalmazás is rossz.

Vagy idegen élet megtalálása a naprendszerben, vagy idegen élet felfedezése exobolygókon.

De a kapcsolatfelvétel ennél többet jelent és arra SENKI nem adhat még értelmes saccot sem.

2020. jan. 31. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2*Sü ***** válasza:

> Seth Shostakh mire alapozta ez a kijelentését?


Röviden: Nagyjából a saját vágyaiból, reményeiből, és a tudományos irányultságának sajátosságaiból összegyúrt spekulációra.

2020. jan. 31. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Na kérlek, itt van két verzió is az eredeti Shostak véleményre.

2012: Shostakh fogadni mer egy csésze kávéba, hogy 24 éven belül találunk idegen életet.


[link]


2016: Shostakh fogadni mer egy csésze kávéba, hogy két évtizeden belül találunk idegen életet.


[link]


És szerintem innen származik a TÉVES interpretáció a 2025-ös határidővel.

[link]


Hát a cikk clickbait címe ellenére ez marhára nem ugyanaz, mint ÁLLÍTANI, hogy 2020 és 2025 közt KAPCSOLATOT veszünk fel.

Shostak szövege: we will find ET. Cikk címe: Contact with aliens.

Foldönkívüli életet találni ≠ kapcsoaltot felvenni idegenekkel.


Például az Europén mikrobiális életet találni szerintem NEM kapcsolatfelvétel. Az "csak" idegen élet felfedezése.

Shostak nem is mondott többet.

És egy csésze kávét tett rá.

Na ennyire bízik benne.

2020. jan. 31. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Gondolom 2008-ban még úgy képzelte, hogy 2025-re valami nagybolygó hold, vagy hasonló projekt megvalósul, esetleg sikerrel járnak a marsjárók. Most szerintem egy szem tik-takban sem fogadna a 2025-ös évre.

Amúgy ha veszít, mindekinek(!) jön egy csésze kávéval? :)

2020. jan. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

"Amúgy ha veszít, mindekinek(!) jön egy csésze kávéval? :)"

Igen. Csak nehéz lesz azt a kávét ennyien körülállni szívószállal.

2020. febr. 3. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!