Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vízben fel-le merülő testek...

Csicsikusz kérdése:

A vízben fel-le merülő testek meghajtó erejét kihasználva lehetséges energiát előállítani?

Figyelt kérdés
Egyfajta tengeralattjáró formájú kupolaszerü (üreges)súlyt ha a ráerősítünk egy függőlegesen vízbe helyezett hosszú pumpára, majd ezt aláerítjük, ami eközben meghajtja a körben oldalára szerelt lapátokat(igy forgómozgást generálva) és lefelé nyomná a pumpa dugattyúját, ami a víz alján lévó, közvetlenül a kupolás súly alatt elhelyezkedő tartályba engedné a levegőt, majd amikor a kupola leér, a tetején elhelyezkedő nyomószelep segítségével beleengedné a víz alján levő tartály levegőjét, igy felhajtóerőt kialakítva, a kupola elindulna felfelé, ismét meghajtva az oldalsó propellereket. Amikor felér a vizfelszinre, a tetején található kis zarószelep kiengedi a levegőt és ismét megtelve vízzel, lemerül és ujraindul az egész folyamat.
2020. febr. 1. 11:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Ezt a fajta vízalatti fel le merülő forgórendszert nem elektromos áram előallitasára hasznalnám, hanem fékkorongok segitségével közvetlenül hőenergiát (nagynyomású gőzt) állítanek elő velük, palackba zárva sugárhajtást eredményezve
2020. febr. 1. 12:06
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nem értem teljesen a koncepciót, de ezt maximum vesztesésges energiatárolásra lehet használni.


Tehát a levegő mélybe pumpálása több energiába kerül, mint amennyit a rendszerből ki tudsz nyerni a felhajtóerővel.


Ekvivalens a gravitációs energiatárolással. Villanymotorral daruval felemelsz egy 100 tonnás súlyt, majd visszafelé generátor üzemmódban működik, kioldva.


Természetesen ez is veszteséggel járó tárolás.

Ahogy pl egy tavat magasabb vidékre szivattyúzol és egy generátorral kinyered vízerőmű energiáját.

2020. febr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"fel le merülő forgórendszert nem elektromos áram előallitasára hasznalnám, hanem fékkorongok segitségével közvetlenül hőenergiát (nagynyomású gőzt) állítanek elő velük"

Teljesen mindegy mire használod a kinyert energiát, ez akkor is egy "perpetuum mobile", az az örökmozgó. Egyszer lenyomod, aztán magától működik a végtelenségig. Ez pedig tudjuk egy lehetetlen küldetés mind elméletileg, mint technikailag.

Olyan szerkezet létezik ami le-fel mozog a vízben és energiát termel, de azt vagy az ár-apály mozgatja, vagy a hullámok, tehát külső energiát vételez a mozgásához.

2020. febr. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyszer már volt hasonló kérdés.

Ilyen módon a bevitt energiának kb. 5%-át tudod visszanyerni.

2020. febr. 2. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!