Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Űrhajó technológia, építése...

Űrhajó technológia, építése lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok kis korom óta érdekel ez az ága a tudománynak,9 éves koromtól tervezek űrhajókat és még sok mást!Technológiám szerintem elég jó meghajtókat nagyon ismerem ezek közül a plazma és az antianyag a kedvenc meghajtóm!Szerintem képes lenék megépíteni egyet bár ez pénz kérdése,sehol se találtam ilyen kérdést, linket egyet kérek tőletek,ha tudtok akkor minden képen segítsetek léci

,mert fontos lenne bár milyen koment jöhet ami ide való előre is köszönöm !:)



2014. okt. 18. 16:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
94%
Persze, antianyag a sufniban.
2014. okt. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 anonim ***** válasza:
94%
Mondanám hogy vicces, de nem. Ha tényleg olyan zseni lennél hogy egyáltalán hozzá tudsz szagolni az ilyen technológiákhoz (bár nem tudom hogy honnan vettél ilyen hülyeséget hogy plazma meg antianyag meghajtó, az antianyag is legfeljebb üzemanyag lehet, olyan mintha az autóban lévő motort benzinmeghajtónak hívnád. Egyébként nekem a kedvenc meghajtóm a DVD meghajtó. :), akkor nem itt tennél fel kérdéseket, mert itt senki nem ért az ilyenekhez. Szóval ha trollkodni akarsz, irány a Szerelem, szex kategória. Viszlát, és kösz a halakat! :)
2014. okt. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyára tetszeni fog a Kerbal Space nevű program.

Igazi űrhajótól még nagyon messze vagy, talán majd egyszer.

2014. okt. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 A kérdező kommentje:
Ksp-vel már játszottam és nem annyira tetszett,de nekem valami féle adat linkre gondoltam olvasni valót,ilyesmit!
2014. okt. 18. 17:24
 5/74 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik, hogy van egy álmod és megvan benned a kellő elhatározás, de abban biztos vagyok, hogy nem tudnál űrhajót építeni.

Szerintem csináld azt, amit eddig is: olvass utána a dolgoknak, legyél naprakész az újdonságokkal és bővítsd az ismereteidet.Ha nagyon érdekel a téma, akár később hivatásos csillagász is lehetsz.

Mire rájössz arra, hogy mi mindet nem tudsz még, ami egy űrhajó megtervezéséhez és megépítéséhez szükséges, mosolyogni fogsz azon, hogy most azt mondod, hogy képes lennél rá.

2014. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 TLG2342 ***** válasza:
100%

#2. eszembe juttatta az én kedvenc hajtóművemet, tudom csak egy poén a legjobb könyvben de leírom

"Az Útikalauzban leírtak szerint a véges valószínűtlenségek generálásának elve már réges-régen ismert volt – elég, ha egy Szupra-mütyür 57 Szubmezon Agy logikai áramköreit egy atomi vektor-plotterhez kapcsoljuk, miközben a plottert erős Brown-mozgás generátorba merítjük (a könyv szerint ilyen egy csésze forró, illatos tea). Kutatók hosszú sora próbált olyan szerkezetet építeni, mellyel végtelen valószínűtlenségi mező lenne generálható. Sorozatos kudarcok után aztán megállapodtak, hogy az ilyen gép megépítése lényegében lehetetlen.


Egy napon aztán egy diák, aki egy különösen rosszul sikerült mulatság után magára maradt a takarítással, azon vette észre magát, hogy így érvel:


:– Ha egy ilyen szerkezet megépítése lényegében lehetetlen, szükségszerűen véges a lehetetlensége. Ahhoz tehát, hogy megkonstruálhassak egy ilyen gépet, először ki kell számolnom, mennyire valószínűtlen a megépítése, majd ezt a számot betáplálnom a véges valószínűtlenségi generátorba, egy csésze forró, gőzölgő teát töltenem neki… És be is kapcsolhatom. Így is tett, és meglepetéssel konstatálta, hogy sikerült a semmiből megalkotnia a sokak által régen keresett Végtelen Valószínűtlenség Generátort."

2014. okt. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
100%
Már sajnálom azt a több száz tudóst, mérnököt, orvost, menedzsert, szervezőt stb. akiket elbocsátanak, mert te megoldod helyettük... :D
2014. okt. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 A kérdező kommentje:
Én komolyan veszem a tudomány léccives ti is vegyétek komolyan és segítsetek,hogy Magyarország valamiben jó legyen!
2014. okt. 18. 20:52
 9/74 anonim ***** válasza:
64%

Egely György a te embered. Nezz utána youtub on is.


www.egely.hu/?lang=hun&page=letoltes

2014. okt. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
82%

Ha valóban lenne ilyesmihez affinitásod nem itt kérdeznél butaságokat hanem már régen mátrixokat számolnál és differenciál egyenleteket oldanál meg amikor időd engedi

Amiket felsoroltál ezeken a világ legnagyobb koponyái főleg elméleti fizikusok dolgoznak, a gyakorlattól még sok évtizedre vagyunk, de nyilván egy 12 éves gyerek fog itt megoldást találni:D

Szállj le a földre, maradj csak a ksp-nél van abban is bőven kihívás;)

2014. okt. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!