Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lassabban szárad ki egy cső...

Lassabban szárad ki egy cső belseje, mint egy nem zárt felületű tárgy?

Figyelt kérdés
Porszívózás közben valamit felszívott a porszívó, amit nem kellett volna, és megakadt a (hajlékony, hosszú) csövében. Leszedtem a csövet, és vizet engedtem bele, hogy kijöjjön, ami beleszorult. A cső belseje így vizes lett. Mivel ez zárt felület, és hosszabb felületen nem érintkezik közvetlenül a kinti levegővel, így lehet, hogy lassabban is szárad ki? Vizesen nem szeretném újra használni. Meddig kell várnom, mire újra használható? Gondolom, pár nap elég.

2020. febr. 17. 12:06
 1/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ha mindkét vége nyitva van, valószínűleg elég egy-két nap.

Már ha a gégecső jellegű részében nem hagytál kis "pocsolyákat" állni.


Mindenesetre gyorsítaná a dolgot, ha valamilyen módon lenne benne "huzat".

Én valószínűleg megküldeném egy-két percre hajszárítóval, vagy feltenném egy napos ablakpárkányra.

2020. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hajszárítóval esnék neki. Ha közvetlenül nem látnám, vizes-e még a belseje, bevizezném a cső túlsó végét, és ha onnan is felszárította a vizet a meleg légáram, akkor valószínűleg a belseje is oké.
2020. febr. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Pár napja már szárad. nyilván nem lesz pár napon belül újra porszívózás.

Milyen pocsolyákra gondolsz, 1-es válaszoló? A hajlékony csőre gondolok, annak valószínűleg nem sima a belseje, emiatt talán beszorulhat a víz kis likacsokba. Ha nem egy zárt hosszú cső lenne, akkor ez is nyilván gyorsan kiszáradna, de így nem tudom.

2020. febr. 17. 23:14
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

"Milyen pocsolyákra gondolsz, 1-es válaszoló? A hajlékony csőre gondolok, annak valószínűleg nem sima a belseje, emiatt talán beszorulhat a víz kis likacsokba."


Arra gondoltam. Fajtafüggő, hogy mennyire "kis likacsok".

Az ilyenben kifejezetten pocsolyák maradnak minden hurkájában:

[link]


De ha függőlegesen fellógatod, tűrhetően kijön.

2020. febr. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 KZ67 válasza:

Nagyjából így van, te is jól gondolod. Szárítás függőlegesen!

Nálunk kb 2 évente ki is szoktuk mosni (átöblítés enyhén szeres vízzel),

úgy kb 2-3 napot várunk vele, ez függ a szoba levegőjétől persze.

Függőben nem áll meg benne a víz annyira, és van egy kis "kémény" huzat is.

2020. febr. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!