Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy éjszaka...

Miért van az, hogy éjszaka van olyan csillag aminek erősebbnek látjuk a fényét, míg vannak halványabbak?

Figyelt kérdés
Ennek mi az oka? Miért erősebb némelyiknek a fénye, mint néhány másiknak, amit csak olyan halványan lehet látni?

2020. febr. 24. 19:46
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
2020. febr. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utcalámpák fényét is halványabbnak látod ha messzebb vannak, a közelebbiekét meg erősebbnek. Ill. van, hogy egy erősebb fényű távolabb van, egy gyengébb meg közelebb, szóval lehet variálni. A nagyságuk is számít.
2020. febr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Röviden: a csillag fényessége a csillag által kibocsátott energiától és a távolságtól függ. Innen már talán kitalálod te is.
2020. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mert a fényforrás látszólagos fényessége függ fényerejétől és a távolságától.

Ugyanaz a jelenség, mint amikor egy gyertyaláng néhány méterről ugyanolyan fényesnek látszik, mint egy autó fényszórója mondjuk 100 méterről.


Plusz még a légkör is belejátszik, mert ha egy párás levegőréteg mögött van a csillag, akkor jóval halványabbnak fog látszani, mint tiszta időben.

2020. febr. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Kedves" utolsó! Képzeld én is kitaláltam, de nem voltam benne biztos, nem vagyok csillagász. És eddig amit tanultam csillagokról azok nagyon összetett, tudományos dolgok voltak, amiket nehéz volt megérteni. Azt hittem ebben is van valami tudományos, nehezebb dolog, nem hittem, hogy egyszerűen csak a távolságtól meg a nagyságától függ. De én is erre tippeltem.


A többieknek köszönöm a normális válaszokat! :)

2020. febr. 24. 21:00
 6/9 A kérdező kommentje:

Bocsi, nem neked utolsó, hanem LeonScottKennedynek szólt a válaszom.


Köszi a te normális válaszodat is!

2020. febr. 24. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Arról nem is beszélve, mikor a csillag valójában bolygó :)
2020. febr. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
78%

" ... Arról nem is beszélve, mikor a csillag valójában bolygó ..."


Háááát na... Merkúr, Vénusz, Mars, Jupiter, Szaturnusz, Uránusz. Ezek esetleg jól látszódnak szabad szemmel is. A többi (jó esetben) 6000-6500 világító "izéke" csak csillag ...

2020. febr. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert az ufók el takarják!
2020. febr. 28. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!