Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi tőrtént pontosan az úgy...

Bizik Dávid kérdése:

Mi tőrtént pontosan az úgy nevezett "Nagy bumm"-nál? Ötletek? Teóriák? Elképzelések? Mindent elolvasok!

Figyelt kérdés

Szóval köztudott hogy a tudomány ágán haladva,kb 20 milliárd évvel ezelött volt az a híres "Nagy bumm" ami egy robbanással létrehozta az Univerzumot. A kérdés ami engem foglalkoztat "Hogyan tőrtént ez a nagy bumm?" Aki a témával kapcsolatosan érdeklődött az tudja, hogy az idő, a tőrténések, gravitáció és sok más a nagy bumm után született meg, az univerzummal eggyüt. Viszont.. Ha nem volt akkor Idő akkor tőrténés sem lehetett. Szóval a Nagy bumm sem keletkezhetet volna.



Az én elméletem: Tekintve hogy az utobbiakban leírtak alapján, kellet hogy legyen már a nagy bumm idejében Idő és történés úgy tartom, a legmegérthetőbb út az lenne, hogy elöttünk volt egy másik Univerzum, ami a maximális terét már elérte, és addig zsugorodott, ameddig egy olyan gravitációs erő - Nyomás jött létre, hogy az egész egy akkora robbanást okozott, hogy az uiverzum ismételten tágulni kezdett. A Teóriám alapján ezt az egészet úgy lehet elképzelni mint egy tüdőt. Egyszer kitágul,



#születés #univerzum #keletkezés #Ahogyan elkészül #Legérdekesebb kérdés #Kérdés amire nincs válasz
2020. febr. 26. 12:45
1 2 3 4
 31/35 Wadmalac ***** válasza:

"Az én kommentjeimnek igen gyakran nem szokott semmi értelme lenni."

oké, túl praktikus gondolkodásom van. :D

Effektivitás-maximalista vagyok. :D

2020. márc. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

"oké, túl praktikus gondolkodásom van. :D


Effektivitás-maximalista vagyok. :D"


Én is. Csak nem itt :D.

Annyira nem vagyok okos hogy itt az legyek sajnos.

2020. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
Isten elfingta magát
2020. szept. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Próbáljátok úgy megfogalmazni a mondandótokat, hogy abban ne szerepeljen olyan, ami a térre és az időre utal.

Például wadmalac 14-es hozzászólását (találomra választottam ki, választhattam volna szinte bármelyiket)


"Van olyan teória is, hogy a nagy bumm pillanatában elindult egyik irányba egy téridő kiterülése, ez vagyunk mi, meg a másik irányba is, egy "tükörverzum", fordított idővel, térrel."


próbáljátok meg úgy átfogalmazni, hogy abban ne szerepeljen az hogy az "egyik irányban", másik irányban", "pillanatában".

Amíg ezen elgondolkodtok, sok mindent megvilágosodhat. Gondolkodjatok el a "kezdet" szón is a tér és idő vonatkozásában. Vagy például a "nem volt semmi" kapcsán a "volt" -ról és a "semmiről".

2020. okt. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Wadmalac ***** válasza:

#34:


És mire kéne vezetnie ennek a módszernek, hogy megfogalmazzuk úgy, hogy nincs benne az, amilyen?


Az emberi szókincs az emberi környezet visszatükröződése. Ami abban nincs benne, arra csak közelítő kifejezéseket lehet használni, tökéleteset nem.

Illetve de.

Csak az a matek nyelve.

2020. okt. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!