Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi volt az a bolygó, amit...

Mi volt az a bolygó, amit láttam ma este az égbolton?

Figyelt kérdés

Ma este jöttem haza, és láttam, hogy a Hold kifli alakú volt, mellette pedig egy fényes csillag volt, ami feltehetően egy bolygó.


Mit láttam?



2020. febr. 27. 19:34
1 2
 11/14 dellfil ***** válasza:
100%

"A Hold fázisainak ehhez nem sok köze van."

Pedig van. Nem közvetlen köze, azaz valóban nem a Vénusz okozza a Hold fázisváltozásait. Viszont ha a Holdat és a Vénuszt ilyen közel láthatod egymáshoz, akkor ziher, hogy nem lehet telehold. Teleholdkor próbáld megkeresni a Vénuszt, akár "esti", akár "hajnali csillag" is legyen akkor. Az égbolt egészen távoli pontján lesz a Hold a Vénuszhoz képest. Már ha egyáltalán láthatók egyszerre. Telehold mellett ott virít a Vénusz... Nonszensz. Hótt ziher, hogy NEM fogod egymás mellett látni őket. Vagyis ha egymás mellett látod őket csak holdsarlóként láthatod a Holdat. Azaz ilyen értelemben nagyon is köze van a dolognak a Hold "fázisaihoz".

Tehát a - "2. Csak akkor látom a Vénuszt, ha kifli alakú a Hold?" - kérdésre a válasz: Nem csak akkor láthatod a Vénuszt, ha a Hold "kifli" alakú, viszont csak akkor láthatod őket közel egymáshoz. Ja meg "újhold" idején úgy, hogy a Holdat nem látod... :DDD

A miértjéről nem csak én, ("Teleholdnál" ugyanis a Hold és a Nap "között" van a Föld, így a Vénusz - mivel sokkal közelebb van a naphoz mint a Föld - a "hátunk mögött" van. Nyilván a Nappal együtt.) - de ezt megerősíti a #10-es is. ("A Vénusz ún. belső bolygó azaz a pályája a Földénél közelebb van a Naphoz.")


dellfil

2020. febr. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Alex Fly ***** válasza:

@dellfil: a 2. kérdés a Véusz láthatóságára vonatkozott, nem a Hold-Vénusz együttállásra. Azt nem befolyásolja a Hold helyzete vagy fázisa...

Az általad említett "teleholdas együttállás" belső bolygó esetében valóban nem lehetséges; mondjuk abban az esetben a holdfény miatt nem is lenne túl látványos.

2020. febr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A Vénuszt látták az emberek. Már-ki
2020. márc. 2. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Nem Már-ki, hanem Máraki :D elírtam. :)
2020. márc. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!