Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan értsem meg a fizikát?

Hogyan értsem meg a fizikát?

Figyelt kérdés

Érdekel a fizika, pont ezért idegesítő, hogy nem tudom megérteni. A számolások képletét könnyen megtanulom, de az elméleti részét sehogy sem tudom megérteni. Olyan bonyolultan van megfogalmazva a tankönyvemben, hogy hiába olvasom el én vagy 100szor, semmi nem marad meg bennem. Pedig nem biztos, hogy alapból hülye vagyok a fizikához azért nem értem, inkább azért mert túl nehezen van leírva, megfogalmazva.

Mit tehetnék, hogy jobban megértsem? Nem keresgélhetek rá minden elméleti szabályra a neten ahol egyszerűbben leírják, mert úgy kell megtanulni ahogy a könyvben van. De nagyon nehéz megtanulni úgy, hogy nem is értem amit olvasok.

Pedig tényleg érdekel a fizika. Azt hittem ami érdekli az embert, azt könnyen megtanulja. Akkor én miért nem tudom azt a fránya fizikát megtanulni?



2020. márc. 3. 18:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Néhány tipp:


1. A tankönyvedben a szöveget olvasd el többször, azoknál a mondatoknál pedig, amelyeket különösebben nehéznek gondolsz, időzz el kicsit. Lehet, a szövegkörnyezetben ott a magyarázat.


2. Lehet azért nem értesz bizonyos témaköröket, mert korábban valami elkerülte a figyelmed, így valami alap kimaradt. A volt tanárom (fizikát tanított) úgy szemléltette az alapok fontosságát, hogy rátenyerelt az asztalra, és azt mondta, hogy ha az az asztal nem lenne ott, akkor nem tudna mire támaszkodni. Tehát pótold az alapokat.


3. Olvass laikusoknak szóló ismeretterjesztő könyveket


4. Kérdezz itt. :-) Ha tudunk, szívesen segítünk.


Egyébként nagyobb eséllyel indulsz a fizika megértésére, mint mások, mert megvan benned az akaraterő.

2020. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! Igen, az egy jó tulajdonságom, hogy nem adom fel a dolgokat. Ha nem értek valamit akkor addig nem adom fel amíg meg nem értem, mert olyankor mindig úgy felhúzom magam mert nem értem, hogy aztmondom, hogy már csak azért is!


A fizika meg mint mondtam érdekel. :) Érdekes tantárgynak találom (érdekesebb mint a kémia szerintem) és nagyon szeretném megérteni. Annyira felnézek azokra akik értik és tudják a fizikát, irigylem őket én is olyan akarok lenni mint azok az emberek és jó lenni belőle, meg megérteni a legtöbb dolgot benne.

2020. márc. 3. 20:07
 3/21 sadam87 ***** válasza:
100%

Az előző válasz első részéhez kiegészítésnek:

Az egyszerű újraolvasás mellett lehet, hogy segít az is, ha megpróbálod valahogy feldolgozni. Például ha összefüggésekről van szó, akkor próbáld meg felrajzolni egy ábrába, hogy mi miből következik. Vagy legalább jegyzetelt ki a lényeget, hátha úgy érthetőbbé válik.

2020. márc. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
13%

Én fizikus vagyok és utálom a fizikát. Azért mentem fizikusnak, hogy ufó technológiával foglalkozzak. Nem jött össze sajnos. Azt hittem mire felnövök már kutatható lesz.


Önmagában a hétköznapi fizika unalmas, semmirevaló. Útálom én is. Túl száraz, tele van érdektelen matematikával. Szerintem hagyd ezt a területet. Legyél inkább villamosmérnök, azzal jól lehet keresni

2020. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
41%

# 2/4 Köszönöm szépen, nagyon kedves vagy! Igen, az egy jó tulajdonságom, hogy nem adom fel a dolgokat. Ha nem értek valamit "


Pedig, pont hogy ha érzed, hogy nem neked való, nem a te logikádhoz van szabva, akkor hagyni kellene. Később megbánod. Olyan hétköznapi dolgokat, amit más elvégez, te szenvedni fogsz rajtuk. Nem véletlen olyan pályát választ az ember, amihez vagy agya, fogékonysága. Rááll a logikája

2020. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
51%

#5


A te mentalitásodnak "hála", hogy sokan nem tudnak angolul, mert ugyanígy viszonyulnak a nyelvtanuláshoz is.

2020. márc. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Fizikakedvelő ***** válasza:
49%

"Önmagában a hétköznapi fizika unalmas, semmirevaló. Útálom én is. Túl száraz, tele van érdektelen matematikáva"


Majd talán te eldöntöd és posztulátumot gyártasz belőle? Ne haragudj,de ez a hozzáállás annyira gyermeki és irritáló,hogy csak korlátoz.


"Si tacuisses,philosophus mansisses"

2020. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Szó sincs róla, hogy fizikával akarnék foglalkozni. Csak jó lenne ha megérteném. :)

Régebben gondolkoztam rajta, hogy fizika tanár legyek, de rájöttem, hogy tényleg van benne sok olyan dolog, ami nem érdekel. A kedvencem a csillagokról, meg az univerzumról tanulás, meg az elektromosság és még sok mást is érdekesnek tartok, de mivel nagyon összefügg a matekkal, amit ki nem állhatok, ezért nem tudnék soha fizikával foglalkozni, mivel ahhoz a matekot is szeretnem kéne és jónak lennem belőle.

Amúgy nem idetartozik, de ha már szóbakerült elmondom, hogy történelem és magyar tanár szeretnék lenni. Ezek jól mennek és ezek is érdekelnek. :)


De azért sajnálom, hogy nem tudom megérteni a fizikát, mert akik értik, vagy ezzel foglalkoznak olyan okos embereknek tűnnek. És én soha nem lehetek olyan okos mint ők, csak mert nem értem annyira :/

Persze ne értsetek félre, nyilván nem azt mondom, hogy ők a legokosabbak a világon kivétel nélkül, de értenek egy olyan nehéz tantárgyhoz mint a fizika. Most az nem érdem, hogy én értek a törihez, magyarhoz, mert ezekből nem nehéz jónak lenni. De jó lenne, ha büszke lehetnék magamra, mert megérteném a nehezebb tárgyakat is pl.fizika, matek.

2020. márc. 3. 22:21
 9/21 Wadmalac ***** válasza:
52%

"De azért sajnálom, hogy nem tudom megérteni a fizikát, mert akik értik, vagy ezzel foglalkoznak olyan okos embereknek tűnnek."

Nos, bizonyos szint felett a fizika érthetetlen, ha nem tudod matematikailag kezelni.

Főleg a kvantumfizika ilyen. Sok aspektusát TÉNYLEG egyáltalán nem lehet más módon kezelni, csak a matematikai absztrakciójában.


De azért ez általánosan nem jellemző. A fizika elég jelentős része nagyon jól vizualizálható, modellezhető.


Csak tényleg kell hozzá, hogy valaki lefordítsa, "lebutítsa" közérthető nyelvre.

És nagyon sok jó ilyen fizikai magyarázó anyag található a neten.

Dávid Gyula előadásai például nagyon jók.


Angolul tudsz?

Én nagyon kedvelem ennek a fickónak a videóit, elég sok fizikai dolgot mutat be szórakoztatóan és elég jól érthetőre egyszerűsítve a magyarázatot.

https://www.youtube.com/results?search_query=action+lab

Érdekes stílusban beszél, kicsit mint egy affektáló gyerek, de amit és ahogy elmagyaráz, az szerintem nagyon jó.

2020. márc. 4. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

"hiába olvasom el én vagy 100szor"

Úgy költői túlzások nélkül, hányszori elolvasás az, amikor még nem érted?

2020. márc. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!