Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan értsem meg a fizikát?

Hogyan értsem meg a fizikát?

Figyelt kérdés

Érdekel a fizika, pont ezért idegesítő, hogy nem tudom megérteni. A számolások képletét könnyen megtanulom, de az elméleti részét sehogy sem tudom megérteni. Olyan bonyolultan van megfogalmazva a tankönyvemben, hogy hiába olvasom el én vagy 100szor, semmi nem marad meg bennem. Pedig nem biztos, hogy alapból hülye vagyok a fizikához azért nem értem, inkább azért mert túl nehezen van leírva, megfogalmazva.

Mit tehetnék, hogy jobban megértsem? Nem keresgélhetek rá minden elméleti szabályra a neten ahol egyszerűbben leírják, mert úgy kell megtanulni ahogy a könyvben van. De nagyon nehéz megtanulni úgy, hogy nem is értem amit olvasok.

Pedig tényleg érdekel a fizika. Azt hittem ami érdekli az embert, azt könnyen megtanulja. Akkor én miért nem tudom azt a fránya fizikát megtanulni?



2020. márc. 3. 18:35
1 2 3
 21/21 dq ***** válasza:

Fizess érte.


Az kellemetlen, amikor abban a formában kell visszamondani ami a könyvben van, de abban a formában nem tudod magadévá tenni. Én is vagyok így pár dologgal. Kábé kétszer kell megtanulni az egészet, egyszer magadnak, egyszer a tanárnak. (Nem olyan borzasztó, mint ahogy hangzik.)

2020. aug. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!