Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan értsem meg a fizikát?

Hogyan értsem meg a fizikát?

Figyelt kérdés

Érdekel a fizika, pont ezért idegesítő, hogy nem tudom megérteni. A számolások képletét könnyen megtanulom, de az elméleti részét sehogy sem tudom megérteni. Olyan bonyolultan van megfogalmazva a tankönyvemben, hogy hiába olvasom el én vagy 100szor, semmi nem marad meg bennem. Pedig nem biztos, hogy alapból hülye vagyok a fizikához azért nem értem, inkább azért mert túl nehezen van leírva, megfogalmazva.

Mit tehetnék, hogy jobban megértsem? Nem keresgélhetek rá minden elméleti szabályra a neten ahol egyszerűbben leírják, mert úgy kell megtanulni ahogy a könyvben van. De nagyon nehéz megtanulni úgy, hogy nem is értem amit olvasok.

Pedig tényleg érdekel a fizika. Azt hittem ami érdekli az embert, azt könnyen megtanulja. Akkor én miért nem tudom azt a fránya fizikát megtanulni?



2020. márc. 3. 18:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, nem tudom, nem szoktam számolni, de sokadszorra sem értem meg. Elkell kb 15-20 szor olvasnom, de azt is szünetekkel, mert ha csak magamba mondogatom akkor nem értem. Szóval kell idő mire felfogom ami oda van írva és utána már könnyebben megy.


9-esnek köszönöm! Majd megnézem! :)

2020. márc. 4. 18:58
 12/21 sadam87 ***** válasza:

"Elkell kb 15-20 szor olvasnom"

Nem hiszem, hogy ilyen sok elolvasás (önmagában) segítene. 2-3 elolvasás esetleg oké (elsőre nem értem, miről van szó, ezért elolvasom újra), de ha harmadjára is elolvastad, és úgy sem érted, akkor (pusztán olvasgatással) tizenkettedjére sem fogod. Valahogy értelmezni kell a szöveget. Ebben segíthet az is, ha végiggondolod, elképzeled, de talán könnyebb úgy, ha valamilyen fizikai formában is feldolgozod. Erre írtam a folyamatábrát, jegyzetet.

Azt el kell felejteni, hogy ha sokszor elolvasok valamit, az belemegy a fejembe. Esetleg memoriterként meg tudja az ember jegyezni, de így megérteni biztos nem fogja (illetve ha igen, akkor enélkül is megértené). A tanulás aktív folyamat, az agyunkban meg kell konstruálni a modelljét az adott jelenségnek.

"szünetekkel, mert ha csak magamba mondogatom akkor nem értem"

A szünetekkel semmi baj nincs, ha arra használod, hogy végiggondold a dolgot. Viszont magadban mondogatni, annak szerintem semmi értelme.

2020. márc. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Nos... rosszul tanulod a fizikát... nem a képleteket kell bemagolni és nem totál szr könyvet elolvasni 100x (mint a jelenlegi "nemzeti" fizika könyvek)...


1. a fizikát meg kell érteni mi miért van, stb

2. ha már érti az ember és tudja valamennyire a matekot, akkor már kb. magától is ki tudja találni a képleteket


"Nem keresgélhetek rá minden elméleti szabályra a neten ahol egyszerűbben leírják, mert úgy kell megtanulni ahogy a könyvben van. "


A fizikát kell megtanulnod. Az nem vers. Mindig ugyan úgy működik. Még kínaiul is, csak úgy szr lehet leírni. Könyvek közt különbségek abból állnak, hogy más példákat mondanak bemutatásra, meg máshogy magyarázzák, a jelenlegi tankönyvek szrul.... (más könyvben, neten esetleg eltérhet a mélysége.... mondjuk egy test esésénél a gravitációs gyorsulás mellé beszámítja a légellenállást, vagy a magasságot - ugye magasabban kevésbé hat, de feldobott vasgolyó példánál ez nem számottevő)


Nézegessél neten, meg szerezzed be a Szalay fizika könyvet (az érettségiig, meg kissé utána is még jó lesz, mint az Obádovics Matematika ! - magyarázatok bennük viszont kevesebbek, azokra pl. Mozaikos könyvek, vagy net)

2020. márc. 5. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

ui.: ha valamit nem értesz, akkor meg kell állni, és értelmezni, átgondolni... megérteni.... esetleg lehet, hogyha elolvasod a többit, akkor később leesik a tantusz, dee....


amúgy aki nem totál hlye, annak az egész általános és középiskolai fizikát mittudoménmennyi órában, valahány alkalomban el tudom magyarázni (de nem fogom, mert ha korrepetálok valakiket, akkor műszaki területeken, esetleg egyetemistákat, ha többen verődnek össze, de inkább cégeknél, vagy speckó területeken több zsetonért....)

2020. márc. 5. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Órán mennyire figyelsz? Vagy rossz a tanár? Hányadikos vagy egyébként és mit tanultok?

Egyébként engem is érdekel a fizika, én értem is, de nem tudom memorizálni, főleg a képleteket. Leírom sokszor, felmondom, olyan helyre rakom, hogy minél többször lássam, stb. Pedig amikor nem dolgozat/felelés van, olyan szépen tudom alkalmazni... Mondjuk én ahol lehet ott matematikailag megoldom, de elég kevés helyen lehet puszta logikával megoldani a feladatot. Pedig élek-halok az asztofizikáért. De persze az iskolában csak az alapokat tanuljuk, ami elég száraz. A szakirodalmi könyvekben sokkal jobban ki van fejtve. Persze azok is bonyolultak, de én azokat sokkal jobban megértem. Szóval esetleg megpróbálhatnál az adott témában keresni könyvet, talán segítene. Vagy a képletet próbáld meg ösdzefüggésbe hozni az elmélettel. Mivel tudod a képletet ezért az alapján talán vissza tudod vezetni a leírására. (Pl.: v=s/t sebesség=megtett út/idő A sebesség kilométer/óra vagy méter/másodperc, a megtett út az méter, kilométer, az idő óra, másodperc. Szóval a sebesség függ a megtett úttól és az időtől. Stb...)


Bocsánat az össze-vissza beszélésért, remélem azért legalább minimálisan hasznos amit írtam. Sok sikert a megértéshez! :)

2020. márc. 8. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, sajnos most nem járok suliba, megaántanuló vagyok, ezért is nehezebb nekem a fizika megértése, mert nincs tanár aki elmagyarázza.

Májusban fogok vizsgázni, és örülök ha nem bukok meg, tehát ha lesz egy 2-es, de én annál is jobbat szeretnék, mert érdekel és meg akarom érteni legalább egy 4-es szintre.

2020. márc. 8. 12:48
 17/21 anonim ***** válasza:

Mit tanulsz most fizikából? Talán tudok ajánlani valami könyvet a témában, ami jobban elmagyarázza. (Nem biztos, de talán, függ a témától...)

Vagy esetleg megpróbálhatsz rákeresni neten, egész jó videók/oldalak vannak a témában.

Illetve megpróbálhatnál beszélni a szüleiddel arról, hogy ők segítsenek elmagyarázni, vagy magántanárt hívni, ha belefér pénzügyileg.

2020. márc. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, a 8. osztályos fizikát tanulom. A fénytan részt, tehát fénytörés, fényvisszaverődés, ezeket egyáltalán nem értem. A másik meg 'a vezetékek elektromos ellenállása' és 'több fogyasztó az áramkörben' részek.


A többit nagy nehezen megértem, de ezek a részek nagyon nem mennek. Igen, azt megköszönném, ha tudnál ajánlani valami könyvet, vagy valamit amin kersztül jobban megérteném, mert ezek nekem így kínaiak.

2020. márc. 8. 16:54
 19/21 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező

Ha úgy állsz hozza hogy nem megy az elmélet nem is fog menni

Ahogy előttem írtak előbb meg kell érteni az elvet hogy hogyan működik miért ez a törvény mit fejez ki ezek tisztázása után jöhet a számolás hisz a számolás az elmélet következtetése

Én Általánosban nem szerettem a fizikát se a matek se az elméleti részét

Gimiben annyira megszerettem hogy fizikus akarok lenni

A lényeg hogy gondold végig melyik típushoz tartozol én pl vizuálisan értettem meg a dolgokat sokszor leírtam nagyba aláhúztam kiemelovel stb

De a lényeg hogy ne magold be mert

Érteni kell az elvet !!!!ez nem vers hogy szóról szóra tudd felmondani pl Petőfi koltemenyeit

Itt a törvényeket kell megérteni

Ha jó vagy számolás terén nézd meg a képletet és próbálj következtetést levonni

Illetve olvass más könyvekből hátha neked az a célszerűbb

Minden ember más kinek ez megy könnyen kinek az

Tökmindegy hogy hogyan illetve hol miből érted meg az a lényeg hogy tudd alkalmazni

Én személy szerint az ofis könyveket szerettem (9-12)mert részletesen le van írva és hátul rövid összefoglaló de a mozaik könyvek is jók

Gondold végig mit akarhat megértetni veled a törvény /elmélet

Nézd meg utánna a képletet

Vegezd el a kísérletet vagy nézz róla videót

Ha tényleg szereted a fizikát akkor próbálj nyitott lenni ne magolni

Keresd meg azokat a könyveket barátokat tanárokat akik segítenek abban hogy megértsd ;)

2020. aug. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha nem megy a fénytan ? Semmi gond

Próbáld ki kísérletezz !! Hogy megértsd

Pl fénytores rakj egy pohár vízbe egy szívószálat majd nézd meg mi történik ....

Fényvisszaverődes vegyél egy sík tükröt és lézert nézd meg mi történik

Nálunk a suliban egyszerű áramkört kellett csinálni kapcsolóval fogyasztóval esetleg kérdezd meg a tanarodat hogy ki probalhatjatok e

Nézd meg mi van ha sorosan és párhuzamosan kapcsolsz fogyasztókat merd meg az aramerosseguket feszultseguket ....stb vagy nézz róla videót

2020. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!