Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Halottatok már földi háttérzaj...

Halottatok már földi háttérzajt, olyan hangos zajt, ami szinte az égből, a környezetetekből jött?

Figyelt kérdés

Az elmúlt két évben többször is hallottunk ilyet Budapesten Zuglóban, de rokonaink Szolnok közelében is. Jellemzően kora este, este. Olyan, mintha valami ipari zaj lenne. Gépes, süvítő, csattogó, csikorgó fémes hang.

Legutóbb épp kutyát sétáltattunk kiskamasz gyerekeinkkel jöttünk hazafelé a játszótérről. A szomszédos társasháznál lakók épp a rendőr járőrökkel beszélgettek. Mindenki felkapta a fejét. A rendőrök még be is szóltak a központba, tudnak-e valamiféle ipari csendháborításról. Másik járőr páros is hallotta a kerület másik felében. :-o

Utánanéztem a neten, sok ilyen videó van fenn. Szakemberek szerint állítólag földi háttérzaj, ami tök normális, általános jelenség.

De kérdem én, ha ennyire általános jelenség, akkor miért nem ismeri mindenki, miért nem annyira közismert, mit az eső, a szél, a havazás, stb? Régebben, miért nem hallotta senki?



2020. márc. 5. 01:49
 1/1 Wadmalac ***** válasza:
100%

"De kérdem én, ha ennyire általános jelenség, akkor miért nem ismeri mindenki, miért nem annyira közismert, mit az eső, a szél, a havazás, stb? Régebben, miért nem hallotta senki?"


Mert nagyon ritka jelenség.

Ami videót neten találsz róla, miután kivontad belőle a szándékos utólagos haxot, elég kevés marad.


Biztos nem én vagyok az első, aki ezt az ötletet veti fel okként, de az én teóriám az, hogy magas légrétegek közti hangtükrözés, még ha némi parabolikus réteggeometriával is kombinálódik, hozhat nagyon távoli hangokat is fókuszálva, erősítve.

Ha a fanfár-szerű hangról van szó, a hang keletkezésére is van kismillió tipp, én speciel hallottam alumínium marást ugyanolyan hangot kiadni, de lehet akár tektonikai eredetű is.

Ha ez az utóbbi, mondanék még egy tippet arra, hogy vajon régen miért nem hallottak ilyet, azzal a válasszal, hogy de, hallottak.


Vajon honnan ered az ősi ötlet a végítélet harsonáiról?

2020. márc. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!