Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit láthattam ma a hajnali...

A nagy Levin kérdése:

Mit láthattam ma a hajnali égbolton?

Figyelt kérdés

Ma reggel az udvaron állva lettem figyelmes két fénypontra, majd nem sokkal később egy harmadikra.

Ez reggel öt óra előtt kb tíz perccel történt. Az első két fénypont egymástól kb másfél fok látszólagos távolságra haladt, a harmadik kb tíz fokra követte őket. Mindhárom azonos sebességgel haladt és egyforma, kb két magnitudó fényességgel világított. A pályájuk a horizonthoz képest ötvenöt-hatvan fokos magasságban a déli égboltot szelte át és kb nyugat- keleti irányú volt. Másfél- két percig figyeltem meg őket, aztán sajnos indulnom kellett. Ezalatt kb harmincöt- negyven foknyit haladtak az égbolton. Hangjukról nem tudok nyilatkozni, mert ezalatt több repülőgép is a légtérben volt, ezek hangját hallottam.

Azt gondolom, nem repülők lehettek, mert egyenletes fénnyel világítottak, nem villogtak, és- bár tudom, hogy ezt nehéz így megbecsülni- azoknál magasabban repültek.

Müholdak elvileg lehettek, de még sosem láttam müholdakat "konvojban" közlekedni.

Meteorrra sem gondolnék, mert azoknál jóval lassabban haladtak, és tovább látszottak, valamint ugyanazon a pályán haladt mindhárom.

Rakétatámadásról meg nem hallottam a hírekben.

Lehet, hogy a Space X akcióját láttam?

Ti mit gondoltok, mi lehetett ez a jelenség?



2020. márc. 5. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Megpörgettem a Stellariumot és kb. akkorra mutat oda két Atlas Centauri műholdat, 2 és R/B.
2020. márc. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Műholdakat. Múltkor én meg a Starlink műholdakat láttam egymás után ment egyforma távolságra egy csomó. Nagyon látványos volt.
2020. márc. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezeket én is látom, de a Stellarium jóval alacsonyabban mutatja, mint én láttam. Lehet, hogy nem pontos? Vagy én tévednék?

2020. márc. 5. 19:31
 4/4 anonim ***** válasza:
UFO
2020. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!