Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oka, hogy a C vitamin...

Mi az oka, hogy a C vitamin evolucioval ellenesen hasznosúl?

Figyelt kérdés

Az orvosok ma egybehangzóan állítják, hogy a C vitaminból 60mg-nál jóval nagyobb mennyiségek kellenek. Napi 1g = 1000 mg szükséges alsó hangon folyamatosan, hogy ne legyél influenzás télen és amikor beteg vagy 4-5 g-ot kellene egyél. Nem ragozom az okokat (60mg csak a skorbut ellen elég...) Itt Dr.Gödény jól elmagyarázza.

https://www.youtube.com/watch?v=_WL3EZfKrGI


Épp a koronavírus elleni felkészülésem közben láttam ezt a videot és van amit nem értek. Ugye azt mondja az orvos, hogy több állatnak 7-10 g C vitamin szükséges, ő ezt elő is állítja. Az embernek sokkal több kell mint a régi 60mg, akkor miért nem állítja elő az ember ezt a mennyiséget?


Úgy tanultam biológia órán, hogy az evolúcióval fejlődik a szervezet és a körülöttünk levő növényi, állati ételeinkhez optimalizálja a szervezet a szükséges vitaminokat, ásványi anyagokat. Miért nem rendezkedett be a szervezet úgy, hogy több gramm-ot állítson elő, ha ennyi kell neki ? Miért nem úgy alakította a szervezetünk, hogy kívánjuk a C vitaminban gazdag növényeket? Mindenkinek kívánósnak kellene lennie csipkebogyóva, narncsra, citromra. Mégsem ez a helyzet?


Egyáltalán hogyan ismerte fel a szervezet, hogy neki 5-6 g C vitamin kell, ha soha nem is jutott hozzá étkezéssel ? Hiszen a napi pár narancs csupán 40-50 mg-ot biztosít.


-


Másik kérdésem az lenne, hogy a bátyám azt mondja, hogy ő felkészült a járványra. Toppon van az immunrendszere, mert napi 4*1g-os olcsó rágótablettát szopogat, ami jó ízű. Mondtam neki, hogy szerintem az nem jó, mert nincsenek benne bioflavonaidok. Én pl 100mg Bioflavonoidos 1000 mg-os C vitamin tablettát szedek. Szerinte a napi 1g az nagyon kevés, az a jó amit ő csinál. Kinek van igaza?



2020. márc. 9. 10:48
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
78%
Vedd hozzá azt is, hogy "régen" mennyi volt az átlag várható élettartam.
2020. márc. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:

# 10/11 Az immunrendszer erősítésére A vitamint es D vitamint szedj, nem a C vitamin felel az immunrendszer erősítéséért, pláne hogy a napi kajával teljes mértékben fedezed a szükségletet"


Nagyon köszönöm! Keresek A és D vitaminos olajos étrendkiegészítőket. Mi az oka, hogy csak a C vitamint mondják az embereknek? Mindenhol csak a C vitamint hallani. Miért?

2020. márc. 9. 13:02
 13/36 anonim ***** válasza:
91%

A C vitamin vízben oldódó vitamin, ergo könnyen kiűrül a szervezetből.

D, E, K, A (megjegyezhető egybeolvasva mint "deka" vagy "deák") vitaminok zsírban oldódnak, ergo sokkal nehezebben ürülnek ki a szervezetből.


Amúgy nem csak a C vitamin van nagyon agyonreklámozva. B vitamin családról nem hallasz reklámokban?

2020. márc. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 EagleHUN ***** válasza:
2020. márc. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező!

Zsírban oldódó vitaminokkal vigyázz, azokat elég könnyű túladagolni!

A C vitaminból pedig van minimális és maximális adag. A kettő között van a megfelelő tartomány.

Valószínűleg azért elég nekünk sokkal kevesebb C vitamin, mint más állatoknak, mivel nem termeljük, és már hozzászoktunk ehhez a helyzethez.


Viszont - kapaszkodj meg - elvileg helyre lehetne állítani a C vitamin termelésünket, génsebészettel. Nem kéne hozzá túl sok dolog, mert megvan még a gén, csak egy része hiányzik.

2020. márc. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 Wadmalac ***** válasza:
73%

A reklámokban tolt C-vitamin hadjáratnak több oka is van.


Egyik az, hogy általánosan tényleg ez az, amit főleg télen, csupa agyonfeldolgozott élelmiszeren élve túl kis mennyiségben viszünk be.

Másik az, hogy még ez a legkisebb veszéllyel túladagolható az összes vitamin közt.


Én spec csodálkozom, hogy a Magne B6 nyugodtan, vény nélkül habzsolható, pedig a magnézium-túladagolás igen randa dolog lehet és ahhoz elég, hogy normális táplálkozással bevitt szükséges magnézium mellé rendszeresen beszeded ezt a cuccot a B6 miatt.


C-vitamin nem nagyon hordoz magában túladagolás-veszélyt, pontosabban irreális mennyiséget kéne begurítanod hozzá.

2020. márc. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy napi 4-5g C vitamin kell, nettó hazugság. Max az mond ilyet, akinek gyógyszeripari érdekeltségei vannak és pénzt keres rajta.

A C vitamin vízben oldódó vitamin. Hiába nyomod magadba marékszám az 1000mg-os C vitamint, a nagy része nem hasznosul, hanem úgy ahogy van kiürül.

De pont ezért nem is lehet túladagolni, szóval semelyik orvost sem fogják beperelni, ha valaki miatta tömi magába a vitamin tablettát.


Az, hogy nem leszel influenzás, százszor inkább függ a környezetedtől, a genetikától meg a higiéniás szokásaidtól. Képzeld, én alig eszek gyümölcsöt (zöldséget azt igen, gyümölcsöt nem kívánom), nem szedek semmilyen vitamint, sem étrendkiegészítőt, mégis nagyon ritkán vagyok beteg. Az elmúlt 6 évben kétszer, azaz KÉTSZER voltam betegszabin.


Az állatok többsége előállítja magának a C vitamint. Az ember és néhány más faj (pl. tengerimalac) erre nem képes. Valamikor ez a gén kikapcsolódott (tehát nem a többi állatfaj kezdett el C vitamint termelni, hanem az ember állt le vele).

Az evolúció pedig nem a hagyományos értelemben vett fejlődést jelenti. Az a faj marad fent és szaporodik, amelyik az adott körülmények között több utódot tud hátrahagyni és sikeresebben tartja fent önmagát. Egy olyan környezetben, ahol a szervezet külső forrásból megkapja a szükséges vitamin mennyiséget, nem jelent evolúciós előnyt, ha elő is tudja állítani a vitamint, így ez a tulajdonság ha eltűnik, nem befolyásolja a túlélést. Ha minden ősünk folyton hajózott volna több százezer éven keresztül, akkor előnyös lett volna ez a tulajdonság.


Mit jelent a fejlődés? Miért nincs az embernek 4 karja? Sikeresebb lenne tőle? Nem biztos. Elboldogul az ember két karral is? Igen. Az evulúciót csak ennyi "érdekel".

2020. márc. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
71%

"Ott intravénásan kap a beteg napi 50- 100 gramm C vitamint. De volt, hogy kísérletképp fölmentek 200 sőt 250 grammra."

Persze már, negyed kiló C-vitamin naponta?! Intravénásan?! Na, abba aztán bele is haltak volna. A vérének 4-5%-a lett volna C vitamin!

2020. márc. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 Wadmalac ***** válasza:
77%

Jó lesz az a gramm mikrogrammnak is.

:)

2020. márc. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
65%
Csak napjainkban jöttek rá, hogy a legtöbb szükséges vitamint (+ enzimeket, hormonokat) a beleinkben élő baktériumok termelik számunkra. Emberi mivoltunk hajnalán egész nap zöld leveleket, rügyeket, gyümölcsöket ettünk. Mint tudjuk, amire nincs szükség, az elsatnyul. Miután mi balga módon kellő mennyiségű C vitamint vittünk be, az előállításáért felelős baktériumtörzs kipusztult beleinkből.
2020. márc. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!