Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi utal arra hogy a bálna őse...

Mi utal arra hogy a bálna őse szárazföldi emlős volt? És hogyan alkalmazkodott a vízhez, mi változott meg rajta?

Figyelt kérdés
pls írjatok
2020. márc. 9. 14:28
1 2 3 4 5
 11/42 anonim válasza:
92%

Mivel a kérdezőt nyilván nem érdekli, leírom röviden, ha hosszabban akarja akkor mehet a fordítás.

50millió éves kövületeket találtak amik egyértelműen bálnafélékhez tartoztak, de ezek kistermetű szárazföldi állatok voltak.


Menekülőstratégiaként valószínűleg a víz alá bújtak a ragadozók elől, elkezdtek halat illetve egyéb viziállatokat enni, aztán pármillió év alatt alkalmazkodtak annyira hogy már a szárazra sem mentek ki.

2020. márc. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
93%

"A kérdésemre a válasz érdekelne. Én is utána néztem de nem találtam rá választ. "


Érdekes, mert beírtam MAGYARUL hogy "cetfélék evolúciója", és kihozott többezer találatot, köztük első oldal első pár találata: wikipédia magyarul, national geographic és egyéb tudományos és szórakoztató oldalak cikkei magyarul.


Hol néztél utána ?

2020. márc. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
88%

#12


Nyilván sehol, kevesebb energiabefektetésbe kerül ide kiírni egy kérdést, minthogy rendes kutatómunkát végezzen a házi feladatához :)


(Ha őt érdekelnék a bálnák, már rég megtalálta volna az infót)

2020. márc. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:

9. Válaszoló . Lefordítottam és ez nem a válasz a kérdésemre .

Nem kértem senkitől hogy fordítsa le nekem.

A kérdésem : Mi utal arra hogy a bálna őse szárazföldi emlős volt?

Hogyan alkalmazkodott a vízhez ,mi változott meg rajta ?


Erre a kérdésre 2 mondat a válasz.

Nem kell semmit fordítani!


Csak megkérdeztem hogy aki tudna erre MAGYARUL VÁLASZOLNI (nem kell fordítani meg hasonlók ) az válaszoljon .

2020. márc. 9. 16:18
 15/42 A kérdező kommentje:

Nem értem miért kell kötekedni . Ha neked annyi oldal kijött miért nem tudod leírni a kérdésemre a választ ?

Mert amiket feladott oldalok nem volt benne PONTOSAN A KÉRDÉSEMRE A VÁLASZ

Én is utána néztem. Több weboldalon de pontosan nem fejtik ki azt amire nekem szükségem lenne. Először mindig utánanézek,ha nem találok rá választ utána írok fel kérdést ide

2020. márc. 9. 16:22
 16/42 anonim ***** válasza:
88%
Lábszár-csontjai még megvannak.
2020. márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 A kérdező kommentje:

11-es

Szerinted ez a válasz a kérdésemre ?

2020. márc. 9. 16:27
 18/42 A kérdező kommentje:
Látom nem lehet normális választ adni . Csak kötekedni lehet. Sajnos ...
2020. márc. 9. 16:27
 19/42 LeonScottKennedy ***** válasza:
84%

Hol van 2*sü, amikor szükség van rá, hogy egy rohadt hosszú magyarázó kommentet írjon ;-).

Ilyenkor bezzeg meghúzza magát.

2020. márc. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

"utánanéztem, de nem volt ott a válasz"...

Nehézmegérteni a szöveget magyarul ?


a MAGYAR wikipedia oldalról amit "átolvastál", kedves kérdező.


"Szárazföldi eredetüket bizonyítják az alábbi tények:

-a levegőből tüdővel lélegeznek

-uszonyaik csontozata hasonlít a szárazföldi emlősök kézfejének felépítésére

-gerincük függőleges (fel-le) mozgása, ami inkább jellemző egy futó mozgást végző emlőséhez, mint a halak gerincének vízszintes, lapos (jobb-bal) irányú mozgására"

"A DNS-ek összehasonlítása alapján a párosujjú patások közé tartozó vízilófélékkel (Hippopotamidae) állnak a legközelebbi rokonságban."

Szóval mi utal arra ? Na mi ?


"kitűnően alkalmazkodtak a vízi életmódhoz, alakjuk áramvonalas, a halakéhoz hasonló lett. Mellső végtagjaik uszonyokká alakultak át, hátsó végtagjaikat elveszítették. Gyakorlatilag nincs szőrzetük."


Hogyan alkalmazkodott a vízhez és mi változott meg rajta ?

a testformája áramvonalas lett, az első lábai uszonyok, a hátsók visszafejlődtek, elvesztették a szőrzetüket.


Ez mind a magyar wikipedia oldalról. Amit a saját állításod szerint elolvastál. És utána van pofád felháborodva írni, mikor összevissza hazudozol.

2020. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!