Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi utal arra hogy a bálna őse...

Mi utal arra hogy a bálna őse szárazföldi emlős volt? És hogyan alkalmazkodott a vízhez, mi változott meg rajta?

Figyelt kérdés
pls írjatok
2020. márc. 9. 14:28
1 2 3 4 5
 31/42 Wadmalac ***** válasza:
100%
2020. márc. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

A kedvedért elolvastam az #1-es által küldött linket Google fordítóban. Amúgy nem tudok sokat a bálnákról (azért kattintottam a kérdésre, mert kíváncsi lettem a válaszra)

Szóval nem tudtam belelátni a helyes dolgot, csak a Google fordítására tudtam támaszkodni.


A fordító amúgy mára nagyon fejlett - rövidebb szövegekről már többnyire meg sem lehet mondani, hogy nem magyar ember írta, hanem fordítás.

(Persze, majd pont nem egy mammutcég fordítóprogramja nem fog haladni a korral)


Persze, nyilván nem tökéletes, de a lényeget teljesen mg lehet érteni. Ami meg rossz fordítás, az egy pici józan paraszti ésszel kilogikázható.

2020. márc. 10. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
88%
Meg tudsz oldani bármit, kivéve megtalálni egy infót amit percek alatt kidob a Google. Az első oldal tetején. Magyarul.
2020. márc. 10. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 Wadmalac ***** válasza:
100%

Amúgy szerintem elég gyorsan meg lehetett volna oldani a kérdést.


"Mi utal arra hogy a bálna őse szárazföldi emlős volt?"

Az, hogy emlős.

Az pedig szárazföldi kialakulású csoport. Ennyi.

2020. márc. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk azt alá kell írni, hogy az önálló kutatómunkát nem tanítják az iskolákban.
2020. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Elég baj.

Azt kéne elsőnek.

2020. márc. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a wikit át lehet állítani magyarra is. Lehet nincs annyi infó, de hasznos dolgok ott is vannak:

[link]

2020. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
16%

Az önálló kutatómunkát valóban nem tanítják sem főiskolán, sem egyetemen, de azt, hogy egy kib*szott, kikopott szoftver hogyan működik, amit már hobbi szinten sem használ senki, azt igen. Meg egy csomó más haszontalan tantárgy, aminek a bemagolása nem hogy fejleszti a készségeket, sokkal inkább rombolja a kreativitást.


Én nem haragszok egyáltalán a kérdezőre, sőt, meg is értem a reakcióját. Ja és ha mond nektek valamit a "cyberbullying" kifejezés, akkor ezen is el lehetne gondolkodni. Ennek az oldalnak nem ez a célja. Tehát az a fenéktörölgetős hozzászólás már kicsit több volt, mint, ami szükséges.


Kérdező, önbizalom a kulcsa mindennek.

2020. márc. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
86%

Meg pofa és gerinc. A 20-as kommentben bemásoltam a magyar nyelvű wikipediáról a kérdésre a válaszokat. Amiket a kérdező "elolvasott", de nem találta a választ...


Egy "köszönöm" gondolom sokat zavarna az egóján, ha már nem voltképes rákeresniése lolvasni az első találat első sorát...

De érdekes, hogy veszekedni meg kötekedni írogatsz kedves kérdező, csak modorod nincs meg gerinced hogy megköszönd a válaszokat.

2020. márc. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 Wadmalac ***** válasza:
100%

"De érdekes, hogy veszekedni meg kötekedni írogatsz kedves kérdező, csak modorod nincs meg gerinced hogy megköszönd a válaszokat."

Ne sértegess egy kitűnő tanulót. :)

2020. márc. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!