Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az univerzum kör alakú,...

Ha az univerzum kör alakú, hogy tudnánk pontosan kiszámolni a területét?

Figyelt kérdés
Ugye irracionális szám a pí, és pontosan nem tudnánk kiszámolni a területét, de hogy tudnánk akkor megoldani?

2017. febr. 11. 16:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
Az Univerzum nem kör alakú. A kör egy síkidom, és a Földön is demonstrálható, hogy az Univerzumnak legalább három tér iránya van.
2017. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Mojjo ***** válasza:
92%

Lapos Föld után lapos univerzum?


Egyébként nem tudjuk mekkora a világegyetem. Tudjuk, mekkora a belátható része, de ennyi.


Amikor a matekórán az volt a feladat, hogy mekkora egy r sugarú körnek mekkora a területe, azt írtad oda, hogy nem lehet megmondani, mert a pí irracionális szám?

2017. febr. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Gömbre gondoltam, bocsánat. Gondolom ha folyamatosan tágul, akkor arányosan tágul, növekszik. Szerintem egy lapra rajzolt kör teljesen már kategória mint az univerzum. Helyesbítek, arra lennék kíváncsi, lehetséges lenne-e kiszámolni az unverzum térfogatát.
2017. febr. 11. 17:09
 4/17 Mojjo ***** válasza:
100%
@3: a belátható részét igen. Kb 13,8 milliárd fényév a köbön szorozva 4/3 pí. Ekkora. De ahogy említettem, fogalmunk sincs, ezen túl mekkora is a világegyetem valós mérete.
2017. febr. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
61%

Egy kör alakú Síkfölde, vagy gömb alakú univerzum területének/felszínének/térfogatának számításához szükséges a pi.

Ha atomos, akkor lemegyünk atomi, esetleg szuperhúrnyi pontosságra, és akkor megvan. Ha az anyaga folytonos, akkor nem megy.

2017. febr. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
31%
Mivel nem ismerjük a méretét ezért sem a területét sem a kerültet nem tudod kiszámolni de ha te ezt a két ismeretlenes egyenletet megoldod légyszi a végeredményt írd már le ide mert engem is érdekelne :D
2017. febr. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kár. Pedig nagyon jo a kiindulásod: HA!!!! Pici továbbfejlesztéssel: Ha az univerzum egyenes, akkor hány m hosszu?
2017. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 miki8888 ***** válasza:
0%
Ha megkapnád a választ és meglenne a megoldás is, hogyan hasznosítanád a továbbiakban ezt az igen-igen "érdekes" információt?
2017. febr. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A kapott adatokat betáplálom a szuper-abszolútfénysebességű rakétámba és elmegyek valami olyan helyre ahol az emberek képesek normálisan megválaszolni egy kérdést.


Egy elméleti kérdés volt, hogy mi lenne HA ismernénk. Arra lettem volna kíváncsi, hogy ugyanazzal a problémával szembesülnénk-e mint egy sima kör kiszámolásánál, hogy a pí miatt sosem fogjuk megkapni a teljesen pontos méretét, csak közelíteni fogunk hozzá. Csak az univerzum véges, kell lennie egy pontos méretének és akkor itt nem jöhet szóba a pí, hiszen hány számjegyig kéne akkor vele számolni? De mégsem lehet a végtelenségig számolni, ha egyszer van egy pontos mérete.

2017. febr. 12. 00:58
 10/17 A kérdező kommentje:
Eddig is köszönöm a hasznos válaszokat! :)
2017. febr. 12. 01:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!