Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan kell értelmezni a...

Hogyan kell értelmezni a Hamilton-elvet / hatáselvet?

Figyelt kérdés

S = int (T - V)dt


Hogyan kell ezt értelmezni? Nem értem a benne rejlő fizikai interpretációt



2020. ápr. 11. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fix kezdő és végpont esetén felírod a T(t) és V(t) függvényt aztán extremálod az integrált és így ennyi. Ez megadja a klasszikus pályát x(t) és v(t)
2020. ápr. 11. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%
Fizikai interpretáció: először is tapasztalat alapján találták ki, de most hullámmechanikából le lehet vezetni. Anyaghullámok (de broglie) mindenhol kiejtik egymást kivéve ott ergó ott lesz a tárgy.
2020. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Newton 2. törvényét értem, mert szemléletes jelentése van.


De ezt nem. Mit jelent, hogy a hatásnak szélsőértéke van?

2020. ápr. 12. 08:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ott a legnagyobb a fgv értéke, V legkisebb, V stacionárius. Felírod rá az Euler Lagrange egyenletet és kapsz rám egy mozgásegyenletet
2020. ápr. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább a "matematikai" jelentőségével kezdeném: egy diffegyenlet megoldása kielégít egy belőle képzett integrálra vonatkozó extremális feltételt. Nyilván a nem megoldásokkal is tudod képezni az integrált, és akkor egyéb értékeket kapsz. Mivel ezek számértékek, máris van egy mértéked arra, hogy mennyire vagy közel a jó megoldáshoz, ha azt már ismered. Fizikai problémája válogatja, hogy az extremális értéked mennyire lokalizált a megoldások terében. Pl. ha az optikai képalkotást nézed, amikor több fénysugárra is azonos az optikai úthossz mint hatás, az épp a másik véglet.
2020. ápr. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 szép válasz, likeoltam
2020. ápr. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!