Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megdőlt a hidegrekord április...

Megdőlt a hidegrekord április közepén. Hol a globális felmelegedés & klimakatasztrófa?

Figyelt kérdés
Ilyenkor április közepén már meleg idők szoktak lenni. Most pedig kabátban kell ráni, zárt ablaknál kell játszani egész nap. Ilyen hideg még sosem volt. Vajon igaz lenne a globális felmelegedés és a klímakatasztrófa is ? [link]
2020. ápr. 15. 17:36
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
 51/121 anonim ***** válasza:
91%
Hiába erőlködsz, mindenki tudja, hogy csak trollkodsz:P
2020. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/121 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#50


“Nem kellene felülvizsgálni a tudományos elméleteket, elképzeléseket?”


Megnyugodhatsz, a tudomány folyamatosan felülvizsgálja önmagát. Ez nem úgy megy mint az áltudománynál/ konteóknál ,hogy xy Pistike kitalál valamit, belemagyaráz pár feleigaz dolgot aztán az szent és megkérdőjelezhetetlen.

Ennyi komment után már biztos ,hogy csak trollkodsz. De legalább írnád ki ugyan azt a kérdést naponta minimum kétszer mint minden valamit magára adó troll.

2020. nov. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/121 anonim ***** válasza:
90%

"Nem beszélve arról hogy most is milyen hideg van ősz létére. Nem kellene felülvizsgálni a tudományos elméleteket, elképzeléseket?"

Mit kéne felülvizsgálni, a sokévi átlagot? November 10-e van, ilyenkor az átlagos csúcshőmérséklet már csak 8-10 fok, ha pedig beragad a köd (ami szintén szokványos ebben az évszakban), akkor ennél pár fokkal hidegebb. Egy-egy rosszabb évben eddigre már az első kisebb havazáson is túl szoktunk esni.

2020. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/121 sadam87 ***** válasza:
81%

#50

Nézzük Szegedet például:

A met.hu szerint a napi középhőmérséklet 5,2 °C, az átlagos minimum -1,0 °C, az átlagos maximum 9,5 °C novemberben.

[link]

Az időkép szerint az elmúlt 24 órában a minimum (Szeged reptéren) 3,1 °C, a maximum 7,3 °C volt ma. A napi középhőmérséklet valahol 5-5,5 °C körül lehetett.

[link]

Hú micsoda brutális lehűlés a sokévi átlaghoz képest! Nyakunkon a jégkorszak!!!! :D :D :D


(Mivel a kérdező látványosan nem olvas el egy választ sem, csak néha kiírja, hogy hű de hideg van, ezért a többi válaszolónak jelezném, hogy bár a tudományos modellek remekül működnek, a kérdező hozzászólásai alapján kiderült, hogy a memóriájával (is) komoly problémák vannak. :D )

2020. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/121 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Szerintem amúgy nem látja a válaszokat. Gyenge a netje s nem tölti be rendesen az oldalt vagy nem tudom mi baja van. A trollkodáson kívül mást nem nagyon tudok elképzelni. De még csak nem is olyan agresszívan “térítő” figura, ő csak úgy passzívan néha ideírja ,hogy most épp hideg van s ennyi. Úgy látszik nála ezzel kimerült a “tudomány” ,hogy “globális felmelegedés= mindig meleg van, akkor is ha nem ezt jelenti”.
2020. nov. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/121 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kb. itt tart szellemileg:

"Most láttam egy piros almát. Akkor miért mondják, hogy a citrom sárga?"


Apropó felmelegedés... Szeretnék rendelni egy kényelmes tevenyerget. :)

2020. nov. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/121 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#56


“Apropó felmelegedés... Szeretnék rendelni egy kényelmes tevenyerget. :)”


Persze, amint elsivatagosodik Európa, divatbajön a tevegelés és fellendül az üzlet máris rendelhetsz egyet :). Szerintem abszolút életképes iparág lesz, biztos bevétel, semmi apró bukkanót nem látok benne. Minden bizonnyal a közeljövőben visszafordulnak az erre költött milliók. Egyébként a Gyermekrák Alapítvány kérte ,hogy őket támogassam de én azt mondtam “nem! Nekem a teve kell!”. Szerintem jól döntöttem ^^

2020. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/121 anonim ***** válasza:
100%

"A met.hu szerint a napi középhőmérséklet 5,2 °C, az átlagos minimum -1,0 °C, az átlagos maximum 9,5 °C novemberben.

[link]

#53-as vagyok, a korrektség kedvéért meg kell jegyezni, hogy ezek a középhőmérsékletek szélsőségei, nem pedig az átlagos napi maximum és minimum (megtévesztő a táblázat, és régebben valóban az átlagos napi maximum és minimum szerepelt benne, de nemrégiben lecserélték az oszlopokat). Tehát Szegeden az eddigi legmelegebb november középhőmérséklete 9,5 °C volt, a leghidegebbé pedig -1,0 °C (ez amúgy 1988 novembere volt, és gyakorlatilag hidegebb, mint egy átlagos január - egyébként a mai -13,4 °C-os hidegrekord is ebből az évből származik. a kérdező valószínűleg felkötötte volna magát, ha akkoriban él)

2020. nov. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/121 anonim ***** válasza:
100%

*a linket rosszul szúrtam be, így már jó:

[link]

2020. nov. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/121 Wadmalac ***** válasza:
100%

Ma reggel ötször annyi lehullott falevél volt a kocsimon, mint tegnap reggel. Tutira ez is annak a jele, hogy rosszul működik a tudomány.

De lehet, hogy csak szél volt éjjel...

2020. nov. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!