Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megdőlt a hidegrekord április...

Megdőlt a hidegrekord április közepén. Hol a globális felmelegedés & klimakatasztrófa?

Figyelt kérdés
Ilyenkor április közepén már meleg idők szoktak lenni. Most pedig kabátban kell ráni, zárt ablaknál kell játszani egész nap. Ilyen hideg még sosem volt. Vajon igaz lenne a globális felmelegedés és a klímakatasztrófa is ? [link]
2020. ápr. 15. 17:36
 81/121 anonim ***** válasza:
92%
Mondjuk a globális felmelegedés ott van, hogy a 70-es években még mindenhol térdig érő hóban jártak az emberektélen, manapság meg az a csoda, ha esik ha hó...
2021. febr. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/121 anonim ***** válasza:
91%
#81 hagyd, direkt trollkodik minden alkalommal, amikor egy kicsit is hűvös az idő.
2021. febr. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/121 anonim ***** válasza:
28%

Igen.Ugye egy normális télnek ,folyton mínuszba kéne lennie.Vagyis ami októberbe ,novemberbe lehull, az egy normális tél alatt februárig ki kéne tartania.

Egyébként épp azon filóztam,ha aGolf áramlat leáll ,valószínű rengeteg földrengés lesz.Mert még a kontinensek kialakulásáért is a golfáramlat lehet a felelős...

De ez természetesen csak az én filozófálásom.Kővezzetek meg érte.:)

2021. febr. 21. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/121 anonim ***** válasza:
90%
Hát, ha a Golf áramlat leáll, akkor nem lesz több fagymentes kikötő északon 😬
2021. febr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/121 anonim ***** válasza:
91%

"Igen.Ugye egy normális télnek ,folyton mínuszba kéne lennie.Vagyis ami októberbe ,novemberbe lehull, az egy normális tél alatt februárig ki kéne tartania."

Na azért ez erős túlzás. Az első hó átlag szerint november közepe-vége felé esik le (és nem hosszú életű), és még az eddigi legbrutálisabb teleknek is volt egy-két enyhe, esős időszaka.

"Egyébként épp azon filóztam,ha aGolf áramlat leáll ,valószínű rengeteg földrengés lesz.Mert még a kontinensek kialakulásáért is a golfáramlat lehet a felelős..."

A kontinenseket a földkéreg kőzetlemezeinek mozgásai hozzák létre, semmi köze a Golf-áramlathoz.

2021. febr. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/121 anonim ***** válasza:
13%

Jó nem azt mondom ,hogy mondég így kell lenni.Ha így nézzük 20-30 évente volt enyhe és keményebb telek is.Csak példáztam.De egy atlag tél akkor is nagy részt mínusz alatt kellene végigmennie.


Nekem az a véleményem ,hogy a tenger is közrejátszott a kontinensek kialakulásáért.Mivel nem kis tömegről és nyomatékról van szó.De nem akarok okoskodni.

2021. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/121 anonim ***** válasza:
83%

"De nem akarok okoskodni."

De akarsz.

2021. febr. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/121 anonim ***** válasza:
91%
Miért játszana szerepet a tenger a kontinensek kialakulásában? Mire gondolsz, hogy a hullámok lökdösik arrébb a kontinenseket?
2021. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/121 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem az a véleményem ,hogy a tenger is közrejátszott a kontinensek kialakulásáért"

Pont fordítva. A kontinensek (vagy a tektonikus kőzetlemezek) mozgása, pillanatnyi helyzete határozza meg az óceánok elhelyezkedését.

Amúgy persze számít a víznyomás, nagy erővel hat az óceáni aljzatra, de nem attól léteznek vagy mozognak a kontinensek. Az a víztömeg nudli a kontinentális lemezek tömegéhez képest.

2021. ápr. 16. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/121 anonim ***** válasza:
100%

Már vártam a kérdés kiemelését, mivel átlagostól hidegebb az idő.


Nem az áprilisi hideg/fagy tér el nagyon az átlagtól.

Az április ilyen.

Lehet nappali 5 és 25 fok is 1-2 héten belül.

Hanem inkább a feruári 20 fokos idő az ami elüt az átlagtól, és az hogy április közepén volt az évben először mérhető mennyiségű csapadék.


Én most szállok ki a növénytermesztésből.

Egyre többet kell öntözni, több a szélsőséges idő, a tél 10 fokkal melegebb, mint régen, a tavasz 10 fokkal melegebb és kijön, hogy áprilisban hidegebb van, mint a melegebb téli hetekben.


A kajszi, körte (virág) tavaly is lefagyott, és idén is.



Nézd milyen meleg volt jan-feb és milyen hideg április.

[link]

2021. ápr. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!