Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki el tudná magyarázni,...

Valaki el tudná magyarázni, hogy mit csinálnak ebben a videóban?

Figyelt kérdés
https://www.youtube.com/watch?v=13sG-tEkcFA . Én megpróbáltam lefordítani, több-kevesebb sikerrel. Az elejét nem értettem hogy mit csinál ott a kémcsővel. Akkor van az a rész, ahol azt mondja hogy "mossuk át foszfát buffer sóoldattal, hogy minden nemkívánatos szemcsét eltávolítsunk", itt nem értettem hogy mit mivel kell átmosni? A "protein extraction" elején sem értettem hogy ott mihez mit kever hozzá? És még a végén nem értettem azt a "dehidratációs folyadék" részt. Kérdésem lenne, hogy aki érti, vagy járatos ebben az el tudná-e nekem magyarázni ezeket amiket nem értettem?

2020. ápr. 26. 21:47
 1/1 anonim ***** válasza:

Mondjuk jobb lenne, ha az "eleje" helyett leírnád hogy hány perc hány másodpercnél. De a legelején ha az érdekel, akkor inokulálja a mesterlemezről a folyékony LB-be a baktériumokat.

Az kicsit vicces, amikor steril körülmények közt inokulál, de a kezével fogja meg a pálcát.

Foszfát pufferrel a sejttörlmeléket mossa el, tök fölösleges lépés. Ahogy amúgy a lamináris fülkében bohóckodni is tök fölösleges.

A protein purification elején trizol nevezetű anyagot kever hozzá. [link]


Így a mennyiségek nélkül kicsit nehéz lesz megismételni. "Adj hozzá alkoholt" - de mennyit?


Ha te vagy a Cas9-os gyerek, azt remélem tudod, hogy ez a módszer tönkreteszi a fehérjéket, azaz csak olyan vizsgálatokra jó, ahol nem kell aktív fehérje (PAGE, Western blot). Aktív, azaz működőképes enzimet nem nagyon lehet így pucolni (bár némelyik hajlandó még ezek után is renaturálódni.) És ugye itt teljes fehérje tartalmat izolál, azaz nem csak azt az egyet. Ha nem te vagy az, akkor vedd úgy, hogy nem szóltam.


Az a végén nem dehidratációs hanem REhidratációs puffer. Nem árulta el, hogy mi van benne, de sokmindent lehet használni (pl TE, PBS).

2020. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!