Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » CAS-9 enzimet elő lehet...

CAS-9 enzimet elő lehet állítani házilag?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 26. 22:26
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
Robin Cook "Génhiba" című regényében - amely erős tudományos dolgokon alapszik - az áll, hogy megfelelő felszereléssel szinte bárki képes előállítani az enzimet. Szóval igen. Kis internetes kutatással és ésszel könnyen meg lehet csinálni.
2020. ápr. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Emgem az erdekelne, h mit lehet csinalni vele otthon?
2020. ápr. 27. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Azért nem olyan egyszerű. Baktériumot még tenyészhetsz otthon nagy tételben, de pontosan kiszedni belőle egyetlen, kis koncentrációjú fehérjét, anélkül hogy DN-áz meg RN-áz szennyeződés ne legyen benne, az nem sufnikategória.
2020. ápr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy az számít, hogy milyen baktériumból vonjuk ki az enzimet?
2020. ápr. 27. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

De nem fogsz tudni otthon Crispr/cas9 módosítást csinálni, mert olyan szinten hiányoznak az alapjaid, hogy félelmetes. Akkor se tudnád egyedül megcsinálni, ha bemehetnél egy laborba, és ott a kezedbe adnának mindent.

Nem gond, én se tudnám megcsinálni, ha nem tanultam volna meg, de ezt a gyakoriról nem lehet megtanulni. Dícsértes az akaraterőd, de ez nem így megy, hogy azt se tudod merre hány méter, és a kis pálinkáspohárkában akarsz otthon crispr-ezni.

Ha otthoni kísérlet, akkor csapj ki DNS-t eperből, a többivel meg várj, amíg megérted és megtanulod.

2020. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát azzal tisztában vagyok, hogy nem fogok holnap csinálni ilyeneket, sőt, valósszínűleg 10 év múlva sem, de valahol csak el kell kezdeni az információgyűjtést, mert még mindig előbbre vagyok annál, mintha el se kezdtem volna keresgélni. Ha egyszerűen érdekel a dolog, akkor mit csináljak? Amúgy sem vagyok még abban a korban ahol olyan szintű tudást szerezhetek, mert egyszerűen nem tudom honnan? Úgyhogy emiatt marad a gyakori, meg a jó öreg Google.
2020. ápr. 27. 16:50
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

De akkor meg az unalmas alapokkal kéne kezdeni, mert sokkal egyszerűbb megérteni a CRISPR-t, ha már úgy kened-vágod hogy mi a DNS, hogy elég csak annyit mondani "20 bázispár homológia, amit egy NGG követ", és máris képben vagy.


Alapok nélkül olyan, mintha úgy akarnál egyből az orgonához ülni és Bach orgonaversenyt játszni, hogy a Boci boci tarkát se tudod lejátszani egy gyerekzongorán. Nem fog menni. Nagyon cuki meg midnen, de nem fog menni.


Úgyhogy ismeretterjesztés szintjén el lehet regélgetni, hogy mi a CRISPR, de ha érteni is akarod, akkor kezdd a Boci boci tarkával, és mondjuk tanuld meg a molekuláris genetika alapjait. Vagy lehet hogy ahhoz neked még előrébb kell kezdened, mondjuk szerves kémiával, ha még nem tartasz ott.


Sajnos ezek egymásra épülnek, nem tudsz rögtön a végére ugrani.

2020. ápr. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!