Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lesz valamikor jobb idő?...

Lesz valamikor jobb idő? Nyáron mi lesz?

Figyelt kérdés

Tudom hogy senki nem időjós itt de hátha ért hozzá valaki.

Én Debrecenben lakok de itt szinte minden nap szürke idő van. Ahhoz képest, közeledik a nyár, alig süt a nap.

Az időjárásjelentés neten vagy azt írja általában hogy foltokban felhős vagy felhős.

Ha jól emlékszem, márciusban vagy áprilisban nem volt ilyen egyhangú. Most pár napja/hete meg alig süt a nap. Azt is megfigyeltem hogy délelőtt talán jobban de délután szürkeség.


Nyáron is ilyen lesz az idő?



2020. máj. 30. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
27%

Nálunk kontinentális a klima nem mindig ugyan olyan. Nagyon sok tényező befolyásolja. A meleg tél után én számoltam az átlagtól hidegebb tavasszal. Az északi hideg levegőnek valamikor megkell indulnia dél felé ha már télen nemtörtént meg akkor jönnek tavasszal.

Egyébként a hosszútávú előrejelzések nagy meleggel, hőhullámokkal számolnak a nyári hónapokra kevés csapadékkal, aszállyal.

Egyébként jövő héttől melegedés kezdődik.

De ezt megtudod nézni az időkép.hu-n

2020. máj. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
Az nem tűnt fel, hogy nem volt tél? Egyébként meg eltolódnak az évszakok ez köztudott.
2020. máj. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Minden évben van a tavasznak, nyárnak egy hideg, hűvösebb szakasza.
2020. máj. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
38%
Már több, mint egy hete van Európa felett egy anticiklon (ha jól emlékszem), ez okozza ezt az időt. Meglepődnék, ha egész nyáron megmaradna ez a helyzet.
2020. máj. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"Egyébként a hosszútávú előrejelzések nagy meleggel, hőhullámokkal számolnak a nyári hónapokra kevés csapadékkal, aszállyal."

Ezt melyik hosszú távú előrejelzés mondja? Június elejét hűvösnek, a folytatását átlag körülire várják. Júliusra, augusztusra pl. a NOAA próbál előrejelezni, de ők is átlag körülit várnak (persze két-három hónapra előre még az eltérés előjelét se igazán lehet megmondani).

2020. jún. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!