Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet másféle matematika...

Létezhet másféle matematika vagy ahhoz hasonló rendszer? Mi történik ha tagadjuk a matematika összes eddigi alaptörvényét illetve az olyan elemi egységeit mint a számfogalom vagy műveletek?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam az Érkezés c. filmet és abban van egy mondat miszerint az idegeneknek nem sokat mond a matematikánk. Ezután lettem kíváncsi, hogy vajon lehetséges lenne-e egy másik matematika létrehozása vagy valami olyan absztrakt összefüggéshalmaz mellyel szintén leírható a világ, levezethetők az olyan tudományok mint pl.: a fizika. Lehet bután hangzik és kicsit filozófikus is de szerintem érdekes kérdés.

2020. jún. 23. 22:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! A világról alkotott elképzelésünk körülbelül hatezer éve dinamikusan fejlődik, közben a politikai alapú tévelygéseket nem számítva egyszer sem volt szükség olyan korrekcióra, ami azt mutatta volna, hogy legalább a fejlődés egy szelete hibás és revíziójára van szükség. Tehát semmi alapvető hiba nincsen benne. Ennek az oka a tudomány alaptulajdonsága. A meglévő ismerethez újat adni csak úgy lehet, hogy az nincs ellentmondásban egyetlen addigi ismerettel sem. Azaz az újat bele kell ágyazni a régibe. Lehetséges, hogy dolgok új értelmezést kapnak, kiterjesztésük vagy éppen értelmezésük szűkítése szükséges, de fel nem borít semmit. És csekély az esély, hogy a jövőben hasonló történne. Ám a fantázia korlátlan és bármit fel tud építeni. Egyetlen probléma vele akkor lesz, ha elszakad a valóságtól.
2020. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

a mesterséges intelligencia megdöbbentő válaszokat fog hozni.


meglátásom szerint a mai tudomány ismeretanyaga olyan brutális mennyiségű, ami ember számára feldolgozhatatlan. úgy gondolom, hogy ma már valaki hiába kiemelkedő egy tudományágban, a tudása mondhatni mit sem ér, mert más területeken nem elég képzett ahhoz, hogy korszakalkotó felismerésekre jusson. Az MI több ezer zseniális elme tudásával tudna rendelkezni egyidőben. Ez nem jelenti azt, hogy "ötletet" is tud szülni, viszont elképzelhetőnek tartom, hogy könnyebben fog összefüggéseket találni megállapítások közt, mint a tudósok/kutatók külön-külön. Szerintem jó néhány esetben lesz majd megdöbbenés, hogy "bakker, nem láttuk a fától az erdőt"...

2020. jún. 28. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!