Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy nagy tudós tévedhet ha a...

Egy nagy tudós tévedhet ha a törvényeket alkalmazza elméletben?

Figyelt kérdés
Stephen Hawking szerint létrejöhet a semmiből egy világegyetem és mivel előtte nem volt idő ezért nem lehet teremtett a világegyetem semmi által. Azt állította, hogy az univerzum létrejöhetett a semmiből energia nélkül. Arra a kérdésre, hogy Isten teremthette e az univerzumot. Szóval ha ő ezt állította (ki van fejtve a könyvében de ez a lényege röviden) akkor ennek igaznak kell lenni vagy ő tévedhetett ebben? illetve ha igaz is akkor is lehet, hogy nem így jött létre hanem teremtve lett a világegyetem még ha így is létrejöhetett volna? Ez nem vallási kérdés mert ő tudományosan nézte.

2020. júl. 1. 23:10
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10: Továbbra is kérdezem: Hol állítja/állította Hawking, hogy az univerzumunk a semmiből jött létre? Merthogy ilyet egyáltalán nem állított soha, olyannyira nem, hogy konkrét elméletei is voltak arra nézve, hogy milyen geometriájú lehetett az az ősmassza, ami "berobbant".


Te és a többi szkeptikus azt nem tudjátok megérteni, hogy az ősrobbanás nem a semmiBŐL jött létre, hanem a semmiTŐL. Lényeges jelentésbeli különbség van a kettő között!


Mások pedig az idő nemlétét értik félre: Ez nem azt jelenti, hogy ha az idő nem létezett, akkor az az ősmassza sem létezett. Ha vesszük az univerzum végének befagyásos forgatókönyvét, akkor látható, hogy idő nélkül is létezhet "valami", csak éppen be van fagyva, nem történik vele semmi, de attól még ott van.

2020. júl. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Tom Benko ***** válasza:
100%
@10: Autodidakta fizikus? "Amikor még semmisem volt nem volt igaz a Heisenberg törvény sem." És akkor az energiamegmaradás törvénye sem, stb, tehát végül is magadat cáfoltad. /O\
2020. júl. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!