Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire lehet normális, hogy...

Mennyire lehet normális, hogy egy tudós ilyeneket beszél?

Figyelt kérdés

Az alábbi idézetek az új MTA elnöktől valók:


"Az ateisták hite még nagyobb, mint az enyém, mert ők el tudják hinni, hogy az öntudatára ébredt emberi agy az ősrobbanással önmagából, önmagától és önmagáért keletkezett anyagi világ fejlődésének terméke lenne. Én ezt nem tudom elhinni, természettudományos bizonyítékaink pedig egyik álláspontra sincsenek."


"Érdemes belegondolni, hogy az ősrobbanás utáni első másodpercben, ha az öt fizikai állandó nem úgy van beállítva, ahogy, hanem mondjuk a gravitációs állandó néhány százezreléknyivel nagyobb, akkor az univerzum visszazuhan önmagába. Ha az atommagok belső kölcsönhatási állandója néhány milliomod részével kisebb vagy nagyobb, csak hidrogén- vagy csak héliumatomok keletkeznek, és sohasem jön létre a szénatomra épülő szerves élet. Az ateisták hiedelme szerint ez magától alakult így ki."


Forrás: [link]


-----------------


Szégyennek és gyalázatnak tartom, hogy egy ilyen hülye lett az MTA elnök, aki olyan ostoba kreacionista érveket húz elő, amiknek cáfolatához nem kell nagy ész. Lassan ott fogunk tartani, hogy visszatérünk a középkorba, amikor az lesz az elfogadott, hogy mindenki hitt az istenenekben.


Hawking szerint 50 éven belül rá fogunk jönni, mi okozta az Ősrobbanást és hogyan keletkezett az élet, de az ilyen marhákat, mint ez tudós elnök, az sem fogja kizökkenteni a hitükből.


2020. júl. 13. 02:01
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
43%

"nem természettudományos témákban is nyilvánosan véleményt formál"

Az a gond, hogy itt természettudományos témákban formált hívő véleményt.

De ezt már leírtam. Ha nem érted, akkor I.J.

2020. júl. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
100%

"Az a gond, hogy itt természettudományos témákban formált hívő véleményt.


De ezt már leírtam."


Igen, ezt már elég sokszor leírtad, csak konkrétumot nem írtál rá, hogy mire gondolsz. Melyik volt az a kijelentése konkrétan, ami szerinted tudományos témában nem tudományos véleményt fogalmaz meg? Mármint olyanban, amire van elfogadott tudományos elméletünk. Mert ahogy én látom, az ősrobbanásnak és az evolúciónak se a létét, se a mechanizmusaikról alkotott elméleteinket nem kérdőjelezte meg. A lélekről meg elég egyértelműen kiderül, hogy nem tudományos koncepcióként beszél róla (btw. nem is lehetne szerintem, tehát ezt jól tette). Másról meg nem nagyon volt szó ebben a csonka interjúban. De lehet, hogy csak elsiklottam valami fölött.

2020. júl. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!