Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, ha ilyeneket beszél...

Normális, ha ilyeneket beszél a gyerek?

Figyelt kérdés

Munkatársam 3,5 éves gyerekéről van szó, akit nem igazán nevelnek, mindent megkap amit csak akar, ha csúnyán beszél, akkor sem szólnak neki. Mindenféle filmet végignézhet, ha a szülő azt akarja nézni. Egyszer viszont olyat mondott, hogy átszúrja a kutya és a barátja nyelvét. Azért szerintem ez nem normalis dolog..ez miért van és mit lehetne tenni ellene? Én nem szólhatok rá..de azért adnék pár tanácsot munkatársamnak..

Miért mondhatott ilyet a gyerek?



2020. ápr. 14. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Mert már most debil , a szintén debil szülei miatt . És ezekből ugyanilyen felnőtt is lesz .
2020. ápr. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%
Nem foglalkoznak vele eleget, ezért mondhat ilyeneket :(
2020. ápr. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%
Nem neki való tartalmakat néz és talán ezek indukálnak benne agresszivitást, ami így, szóban jelenik meg.
2020. ápr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

Alapban a gyereknek mentális zavarai vannak, amit nyilván a hasonló génállományú szüleitől örökölt.

Normális kisgyerek nem akarja átszúrni sem a kutya, sem a barátja nyelvét, akármit is néz a tévében.

Ahogy annak idején sem akarta senki megenni a nagymamát, (Piroska és farkas) vagy gyerekeket eltüzelni a kemencében (Jancsi és Juliska)

2020. ápr. 14. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Hát mivel nem nevelték ezért nyilván egy idióta lesz belőle, ami már most megnyilvánul
2020. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%

Azért az ekkora gyerekek mondanak ám mindenféle "hülyeséget" maguktól is, ebből nem vonnék le messzemenő következtetéseket. Nekem négyéves a kisebbik fiam, mondott már ő is olyat, hogy fel szeretné vágni a hasam, vagy hogy apának kalapáccsal meg kell javítani a fejét (fájt a feje éppen). Mindezt kedvesen, érdeklődéssel, egyszerűen azért, mert még gyerek, és ő pl. a hasfelvágást nem köti össze azzal, hogy nekem az fájna, csak kíváncsi, mi van benne, mint ahogy az apja fejfájásánál is arra gondolt, hogy valami elromlott benne, és ha valami elromlik, akkor szoktuk elővenni a kalapácsot és "csapkodni" vele, aztán utána megjavulnak a dolgok.

Hogy egy hároméves azt mondja, hogy nyelveket szeretne átszúrni, nekem az sem különösebben megdöbbentő, éppen ez járt a fejében és kimondta, mert eszébe sem jut, hogy ez fájdalmas, vagy hogy a felnőttek ezt majd túlgondolják.

2020. ápr. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
62%

Na Kérdező, megjött a munkatársad is a 6-os személyében!:D


#6

Ne haragudj 6-os, de normális 4 éves gyerek már tudja, hogy mire való a kalapács, ha már látott ilyet.

Azaz azzal nagyokat ütünk valahova és azt is tudja saját tapasztalásból, hogyha megvágja magát az fáj. Tehát az anyjának sem lesz kellemes, ha felvágja a hasát.

De te csak legyél nyugodt és a végletekig elvakult!

2020. ápr. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem csak nem tudja, hogy mit jelent az, amit mond.

Unokaöcsémék szomszédjában vannak kinti cicák, szoktak náluk is napozni az udvaron, a másik szomszédban meg neveletlen, agresszív kutya van, aki bántja a cicákat. Elcsípte valahol a gyerek, hogy a kutya már megint megkergetett és megölt egyet, aztán elkezdte ő is kergetni, hogy megöli, nyilván az anyja is megijedt. De ahogy aztán beszélgetett erről a gyerekkel, kiderült, hogy igazából fingja sincs arról, hogy mit jelent, hogy megölni, hogy az fáj neki és nem lesz többé. Természetesen nem akarta már utána. Nem minden gyerek debil, aki hülyeségeket beszél. Ugyanúgy, ahogy oviban sem gondolja az óvónéni, hogy szétverik a gyereket otthon csak azért, mert épp elmesélte, hogy az apja levágott neki egy taslit, amiért letépte a függönyt például...

2020. ápr. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
49%
Végülis egyszerűbb kifogásokat keresni a gyerek beteges dolgaira mint foglalkozni vele ..
2020. ápr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!