Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az oltások mellett milyen...

Az oltások mellett milyen érveket lehet felsorakoztatni, miért nem kell tartani tőle és mik a valódi, bizonyított mellékhatások?

Figyelt kérdés
Az egyre inkább teret hódító oltásellenesség ihlette a kérdésemet. Én az oltás mellett állok, de mivel nem vagyok teljesen otthon a témában olyanokat kérdeznék, akik értenek is hozzá. Rengetegen mondják, hogy mennyien meghaltak már mellékhatásokban és mérgező anyagok is vannak benne és lebénultak emberek tőle, nem tudni pontosan mi van bennük így még a gyerekeiket sem oltatják be. Oltásellenesek kíméljenek itt, ha lehet.

2020. júl. 22. 12:14
1 2
 1/14 Wadmalac ***** válasza:
88%

"Rengetegen mondják, hogy mennyien meghaltak már mellékhatásokban"

A hatvanas években. Azóta az oltások biztonságossága fényévnyit fejlődött.

"és mérgező anyagok is vannak benne"

Azonos időszak, némelyikben higanyvegyülettel voltak a kórokozók kinyiffantva, de azokban is olyan kicsi dózisban volt jelen, hogy ártalmatlan.


" és lebénultak emberek tőle"

Ugyanaz a kategória, mint a "meghaltak tőle". Általában harminc-negyven évvel ezelőtt, vagy ma, de olyan harmadik világi területen, ahol az oltásadás higiéniája is elegendő hozzá, maga az oltóanyag nem is kell.

Rettenetesen ritkán ma is, civilizált egészségügy mellett is vanak olyan esetek, mikor egy oltás galibát okoz. Beoltás előtt ismeretlen túlérzékenységek, immunhiány esetén. Még sokkal ritkábban oltóanyag-gyártás, orvosi műhiba miatt.

Kisebb eséllyel, mint hogy a fogorvosi székben maradsz ott holtan.


"nem tudni pontosan mi van bennük"

De, tudni. Csak egyszerűbb ezt mondani, mint utánanézni. Fertőzőképtelenné tett kórokozó van benne, fiziológiás folyadékban, egyéb minimális összetevők esetleg arra a célra, hogy ne bomoljon el benne a kórokozó, ne romoljon meg stb., de ezek a plusz összetevők mind tesztelten veszélytelenek, ártalmatlan mennyiségekben.

2020. júl. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 hollófernyiges ***** válasza:
86%

Tessék itt vannak az oltások melletti érvek:

Vigyázat, 18+ képek, csak saját felelősségre

[link]

[link]

[link]

2020. júl. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Miért nehéz akkor ezt az ismeretet átadni az embereknek?
2020. júl. 22. 14:10
 4/14 Wadmalac ***** válasza:
76%

tudod, mi az orosz rulett?

Amikor egy pisztoly forgótárjába csak egy golyót tesznek, megpörgetik a tárat, majd a saját fejükhöz tartják és meghúzzák a ravaszt.

Ahány hely van a tárban, egyhez annyi az esélye, hogy fejbelövöd magad, tehát ha hatgolyós, akkor 1/6 az esélye, hogy meghalsz. Ha két golyót tesznek be, már 2/6=1/3 a halál esélye.


Na most képzeld el, hogy van két pisztoly, amiből választhatsz, hogy melyikkel lövöd fejbe magad, de egyikkel mindenképpen kell.

Az egyikben százezer golyónak van hely, de csak egy van benne.

A másikban ugyanúgy százezer hely van, de ebből mondjuk húszezerben van is golyó.

Melyiket választod?

Az első pisztoly az, ha beoltatod magad. A második az, ha nem.

2020. júl. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Wadmalac ***** válasza:
75%

"Miért nehéz akkor ezt az ismeretet átadni az embereknek?"

Mert szívesebben olvasnak rémtörténeteket, mint az unalmas valóságot, illetve azt hiszik, hogy attól bölcsebbek, ha közismerten, tudományosan bizonyított dolgokban hangzatosan kételkednek.

2020. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen tudom mi az orosz rulett 4-es, láttam a Szarvasvadászt. :)

Jók a magyarázatok, mondom engem nem is kell meggyőzni, én támogatom a védőoltásokat. Nagymamám is a polio áldozata lett még 9 hónapos korában, csak ő szerencsés volt, mert "csak" a bal lába bénult le véglegesen, de sokan a kortársai közül nem voltak ilyen szerencsések.

2020. júl. 22. 14:28
 7/14 Wadmalac ***** válasza:
73%

Bizony, az akkoriban pusztított és nyomorított rendesen.

És annak az oltásába tényleg viszonylag sok gyerek belehalt akkoriban.

2020. júl. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Wadmalac ***** válasza:
74%
Egyébként, amikor itt ment a nagy influenza oltsunk - ne oltsunk országos balhé, én nem mentem el oltatni, mert nálam eddig az összes influenza-fajta csak két napos náthát, három napos köhögést és még hőemelkedést sem produkált, de a szüleimet meggyőztem, hogy mindenképpen menjenek el oltatni.
2020. júl. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
A polio oltás miért okozta annyi gyerek halálát?
2020. júl. 22. 16:08
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nincsen általános mellékhatása az oltásoknak. Az egyes specifikus oltásoknak lehetnek mellékhatásaik, ezeknek egyesével kell utánanézni. Ugyanazért nehéz téma, amiért a rák. Mindenféle rák van, és teljesen ellentétes dolgok lehetnek igazak rájuk. Ugyanígy, rengeteg féle oltás létezett, és létezik. Az "oltás" nem egy egységes dolog, hanem dolgoknak egy csoportja. De elég megnézni, hogy milyen sok betegséget irtottak ki az oltások.

A fentieken felül, azért nagyon nehéz ebben a témában vitatkozni, mert az oltástagadók általában rendkívül buták.

2020. júl. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!