Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » N(n+1) és n(n-1) mindig páros...

N(n+1) és n(n-1) mindig páros szám?

Figyelt kérdés
Egy veblapon láttam az n(n+1) formulát és elvileg mindig páros számot ad, de láttam olyat is, hogy n(n-1) páros mindig. Mindkettő igaz, vagy az egyik hibás? A másik kérdésem az lenne, hogy minden számra igaz ez (például komplex számok esetén gondolom nem...)?

#páros szám #n(n+1) #n(n-1) #Sophie Germain
2020. júl. 27. 12:42
 1/6 anonim ***** válasza:
59%
Bizonyítsd be, ha sikerül, akkor igaz.
2020. júl. 27. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Komplex számok esetén nem beszélünk arról, hogy páros v. páratlan. Azt csak egész számok esetén értelmezzük. (már a racionális számok esetén sem beszélünk arról, hogy páros v. páratlan). Egyébként mindkettőre igaz ha n>1 és egész. Ha egy páros számot bármlyen számmal szorzol páros számot kapsz. Ha n páros (eleve) akkor azt bármivel szorzod páros lesz az eredmény. Ha n páratlan akkor az n+1 biztosan páros lesz és akkor ugyanoda jutunk mnt az előbb, hogy a szorzatuk páros lesz. Az n-1 esetén csak akkor lesz igaz ha n>1 mert ha n=1 akkor n-1=0 és a szorzat 0 lesz. Az, hogy a 0 páros v. páratlan arról komoly vitákat lehet lefolytatni.
2020. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
63%
Nem kell komoly vita arról, hogy a 0 páros-e, ugyanis páros.
2020. júl. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.

Aki lepontozott, az írjon már egy olyan definíciót a "párosságra", aminek a 0 nem felel meg!

2020. júl. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2-es; arról szoktak komoly viták folyni, hogy a 0 TERMÉSZETES SZÁM-e, nem arról, hogy páros-e (bár vannak olyan "matek"tanárok, aki amellett kardoskodnak, hogy a 0 nem páros, de szerencsére ez az állatfaj kihalófélben van). A 0 páros, mivel ha elosztod 2-vel, akkor egész számot kapsz. Mivel megfelel a párosság definíciójának, ezért páros. Nincs vita.


Egyébként nem kell, hogy n 0-nál nagyobb legyen, ez bármilyen egész n-re páros eredényt ad; látható, hogy gyakorlatilag két, egymást követő egész számot szorzunk össze, és az hót ziher, hogy két egymást követő egész esetén az egyik páros lesz. Ha pedig az egyik páros, akkor felírható a szorzatuk úgy, hogy 2*egész*egész, és ha ezt elosztjuk 2-vel, akkor egész*egész-et kapunk, ami nyilvánvalóan egész lesz.

2020. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
2/5 Köszönöm a segítséget. Informatív és hasznos volt. :)
2020. júl. 28. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!