Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Alkohol fogyasztásának hatása...

Alkohol fogyasztásának hatása tizenévesekre?

Figyelt kérdés

Elsősorban abban az esetben értendő a kérdésem, hogyha az alany csak alkalmanként fogyaszt, illetve akkor sem nagyon magas alkoholtartalmúakat (pl. somersby, cider, kis pohárnyi házi bólé)

+szerintetek mennyi idős korban mi az ami elfogadható?


16/l



2020. aug. 16. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden idős korban az az elfogadható, ami után még normális ember módjára tud viselkedni. 18 év alatt törvényileg tiltott fogyasztani, illetve kiszolgálni vagy kínálni 18 év alatti személyt alkohol tartalmű itallal.
2020. aug. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Ez a kérdés... szerinted mégis mi lenne a hatása? Bebsznak tőle az a hatása. Értem, hogy ez a somersby nevű lónyál nagyon trendi meg kúl, de alkohol annyi van benne mint a sörben.


Szerintem 18 alatt nagyon komolyan tiltani és büntetni kellene a szeszelést de legjobb lenne felvinni 21-re.

2020. aug. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Őszintén szólva nem tudom mi és mennyi után nem “viselkednék emberi módra”, mivel a legtöbb amit életemben fogyasztottam: egy pohár belga meggysör. 15 éves voltam akkor, semmilyen állapotbeli változást nem ereztem..
2020. aug. 16. 20:41
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, de azt tudni kell, hogy pl. az alkoholizmus sem azt jelenti, hogy valaki folyton részeg, inkább hogy rendszeresen (mondjuk napi szinten) fogyaszt valamennyi alkoholt, és nem esik jól neki kihagyni pár napot sem.

[link]

[link]

2020. aug. 17. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kérdező; értelemszerűen ezt senkinél nem lehet tudni, mindenkinél más; a „gyakorló alkoholisták” képesek többet bevinni úgy, hogy az nem látszik meg rajtuk (mivel a szervezetük bizonyos mértékben már hozzászokott az alkoholhoz), cserébe jó eséllyel nem tudnak „mértékkel” inni, vagyis addig isznak, amíg le nem részegednek. Más ember már két felestől kezdheti spiccesnek érezni magát, a harmadiktól meg már aggresszívvá válik. Ezt mindenkinek maga kell kitapasztalnia, hogy mennyit bír.

A tinédzserek szervezete még fejlődő szervezet, ezért nagyon nem ajánlott mindenféle szar bevitele.

2020. aug. 17. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!