Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerinted lesz valaha a...

Szerinted lesz valaha a tudomány olyan szinten,hogy 100%-osan megtudja állapítani hogy mi van a halál után?

Figyelt kérdés

2020. aug. 28. 14:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
14%
Nem ezotéria. Vannak tudományos kvantumfizikai elméletek, amik ugyanazt adják ki amit a halál utáni esetekben mondanak. Van rá fizikai elmélet és emberi tapasztalás. Akkor a Higgs bozont is hagyjuk, mert az sem bizonyított meg a többit
2020. aug. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
13%
A kérdező nem a testre írta, hanem a halál utáni érzékelésre. Te írtad a testre. A test nem biztos hogy egyenlő a fizikai testeddel. Mint írtam vannak kutatások mely szerint egy apró fizikai plazma test elhagyja afizikai testet halál után. Ezek szerint a jelenlegi tudományos képünk nem biztos hogy helytálló.
2020. aug. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%

"Akkor a Higgs bozont is hagyjuk, mert az sem bizonyított meg a többit" A Higgs bozonról egészen addig ameddig mérésekkel (a tudomány szabályai szerint elvégezve) meg nem győződtek, hogy létezik feltételezésnek tartották. Így működik a tudomány.

Jelenleg a "lélek" létezéséről legfeljebb ókori írások vannak. Talán Platón a legfrissebb említés. De már Arisztotelész (aki Platón tanítványa volt) sem hitt benne teljes egészében, de legalábbis számtalan helyen megkérdőjelezte.

2020. aug. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

"A kérdező nem a testre írta, hanem a halál utáni érzékelésre. Te írtad a testre. A test nem biztos hogy egyenlő a fizikai testeddel"

Mondjuk mert az egyetlen dolog amiről tudjuk hogy létezik és érzékel is, azok az érzékszervek, amik mind fizikailag létező dolgok.


"Mint írtam vannak kutatások mely szerint egy apró fizikai plazma test elhagyja afizikai testet halál után"

Linkeld a kutatást!

2020. aug. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Most látom mennyi válasz jött,köszi egyébként!

És igen,valóban nem emeltem ki,de én halál utáni élet bizonyítására vagy cáfolására céloztam a kérdésemmel,mert ugye ez az,amit jelenleg nem tudunk biztosra.Az hogy a testtel mi lesz a halál után az evidens.

2020. aug. 28. 16:50
 16/24 anonim ***** válasza:
29%

"Szerinted lesz valaha a tudomány olyan szinten,hogy 100%-osan megtudja állapítani hogy mi van a halál után?" Hát, amennyire most belátható, a tudomány sose lesz olyan fejlett, hogy 100%-osan, minden részletet tisztázva stb választ adjon a kérdésedre, kedves Kérdező. A tudomány sajnos sokkal inkább foglya a saját keretremndszerének, mint szeretné. Ja, és ironikus, hogy ezt sose ismerné be :)


A tudomány csupán azt hirdetheti magáról megalapozottan, hogy jelenlegi szintjén nincs eszközkészlete, munkahipotézise stb e kérdés vizsgálatához. Ez az egyetlen tény a tárgykörben.


Egy más megközelítésben:

https://www.youtube.com/watch?v=A0Qo_27OmfA

2020. aug. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
18%
Hát, amíg a tudomány ilyen tempóban kullog a valóság után, addig nem.
2020. aug. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
34%
Ezt otthon is megtudod nézni. Fogsz egy állatot, leölöd, megnézed mi történik vele.
2020. aug. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
90%

A kérdés itt tulajdonképpen az, hogy a tudomány képes lesz-e valaha is érzékelni és mérni az érzékelhetetlent és mérhetetlent.

Ez pedig nem egy tudományos, hanem egy ezoterikus kérdés. Ott lenne a helye.

2020. aug. 28. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
89%

"Mint írtam vannak kutatások mely szerint egy apró fizikai plazma test elhagyja afizikai testet halál után"


Akkor miert nincsenek errol beszamolok a harcmezokrol? Ott fenyarban kellene usszon az eg ejszakankent... Tenyleg hozhatnal forrast ezekrol a kutatasokrol, engem is erdekelne (ugysem fogsz mert nincs ilyen, legfeljebb a kepzeletedben).

2020. aug. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!