Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem alakult ki intellige...

Miért nem alakult ki intelligens élet a korábbi földtörténeti korszakokban? (jura, triász stb.)

Figyelt kérdés

Az intelligencia és az eszközhasználat olyan evolúciós előny ami felülemel bármilyen fajt. Lásd az embert, nem a legerősebb, nem a leggyorsabb, s nem is a legfélelmetesebb, mégis a "csúcsfajjá" teszi, le tud győzni bármilyen fajt, széleskörű adaptációt tesz lehetővé (minden kontinenst uralunk), átalakítja a környezetét, az összes erőforrást a saját érdekében felhasználja stb.

Miért nem alakult akkor ki a korábbi földtörténeti időszakban intelligens élet, eszközhasználattal? Idő volt rá (széleskörű volt a diverzifikáló, ez is "rendelkezésre állt") ha akár a csírája is megjelent volna akkor az evolúciós előnye miatt el is kellett volna terjednie és nyoma is lenne. Nem találjuk, vagy egyéb nagyon speciális tényezők is szükségesek hozzá?

(kreacionisták kérem a vallás rovatban, gyíkember-hívők az ezotériában írjanak, a tudományos része érdekel, köszönöm!)



#evolúció #intelligens élet #korábbi földtörténeti korok #intelligens élet nyomai
2020. szept. 3. 19:59
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
84%

"-Nem egyszerű építmény, ma sem tudnánk azt megépíteni. A piamisnak komoly célja van! Fény derült rá. Nem véletlen abban semmi sem. Az idegen nyersanyag kellett az űrhajójukba és széthordták volna az ősemberek. Ezt így kellett megépíteni tudd meg"


:DDDDDDDDDDDD egy csíkospólós, rövidnadrágos-hózentróglis, zoknis-szandálos, csokis szájú óvodás jelent meg a szemem elött, aki a következö kocka csokiért kiabál :DDDDDDDDDDDDDDD


De legyen igazad! Idegenek építették, nálam vannak a tervek, én örzöm öket. Sajnos el kell keserítselek az idegenekkel kapcsolatban. Egy rakás dilettáns csaló hazug sz*rházi jött el a Földre, a tervek szerint tökéletes kockákat kellett volna építeniük, de túl sokat szippantottak fel a csillagporból és totál elcseszték az egészet, az oldalaik sem lettek egyenesek, és mindegyiknek a négy felsö sarka leszakadt a pics*ba. Az egyiptomiak csak elhordták a törmeléket és kipofozták egy kicsit gúla alakúra, mert jobban néz így ki mint egy sima köhalom. Az elhelyezkedésük azt mutatja, hogy a három vezérufó beállva, egymásnak háttal támaszkodva hova sikerült hugyozniuk. A piramisok alá vezetö járatok és a sírkamrák azért lettek kivágva, mert alatta felejtették az ürhajó kulcsát meg a maradék csillagport, de csak a harmadik alatt leltek rá.

A Szfinx orra pedig tudatosan lett letörve, ezzel jelképezték elödeink az idegen látogatóink hatalmas pofára esését.

2020. szept. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 Tevenyereggyarto ***** válasza:
84%

#31

“A Szfinx orra pedig tudatosan lett letörve, ezzel jelképezték elödeink az idegen látogatóink hatalmas pofára esését.”


Én eddig szentül hittem ,hogy az azt jelképezi ,hogy “a drog rossz, értem ?” és a letört orral utalnak arra ,hogy ne szívjunk több drogot (orron keresztül). De a tudatmódosító szerek használatára van más, sokkal egyértelmübb bizonyíték: a híres magyar youtuber, JustVidman “varázshomok” című videójában (asszem abban volt) láthattuk ahogy az idegenek varázshomokot adnak neki. Bár ezt a részt ki kellett vágja a NA$A utasítására de az idegenek által hagyott üzenetet felolvashatta. Nekünk most csak a vége az érdekes:”bocsi sok gabonakör, sofőr itt sok sör”. Ez egyértelmű bizonyíték a földönkívüliek alkoholizmusára.

2020. szept. 8. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 Wadmalac ***** válasza:
89%

"Nem értesz a kérdéshez."


Ide figyelj, barátom.

A hozzád hasonló elborult fantasztáknak tételesen leírtam már itt az oldalon az ÖSSZES korabeli technológiát, amiről azt állították, hogy nem csinálhatták meg az ókoriak. Az összeset, egyenként.

Mert finommechanikai műszerészként és gépészmérnökként az ahhoz szükséges technológiáknak a harmadát magam is használtam, használom, harmadát elméletben tanultam, harmadát meg interneten ismertem meg és értem.



Nem is egyszer leírtam.

A kövek megmunkálását, szállítását, mindent.

De nem fogom mindig újra megtenni minden magadfajta kedvéért, hogy én pótoljam mindazt a műszaki ismeretet, ami hiányzik a fejedből, mert nem hogy nem tanultad, de még ráguglizni sem vagy képes, csak az ezós oldalaidra.

És értelmetlen is, mert még a leírt ókori technológiákat sem fogjátok fel, nem értitek meg, nem "hiszitek el".


Állatira unalmas, hogy ide jártok egyenként ugyanazt nyeríteni, mikor már ezerszer meg volt cáfolva.



Tanuljál.


Ha meg lusta vagy hozzá, ne írj ide.

Legalábbis a tudomány rovatban, főleg olyan topikban, aminek nem is a piramisufómániád a témája.

2020. szept. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
85%

Azt nem értem, hogy miért nem törlik már ki innen a kretén szövegeit a búsba?

Pedig meg is nézte a moderátor.

Amúgy meg nem is a kérdéshez szólt hozzá.

2020. szept. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
0%

31 :DDDDDDDDDDDD egy csíkospólós, rövidnadrágos-hózentróglis, zoknis-szandálos, csokis szájú óvodás jelent meg a szemem elött,"


Magadról állítod ki a szegénységi bizonyítványt. Mondjuk ilyenektől mint te nem is vártam mást.


32 a letört orral utalnak arra ,hogy ne szívjunk több drogot (orron keresztül). De a tudatmódosító szerek használatára van "


Ne magadból indulj ki.


33 Ide figyelj, barátom.


A hozzád hasonló elborult fantasztáknak tételesen leírtam már itt az oldalon az ÖSSZES korabeli technológiát, amiről azt állították, hogy nem csinálhatták meg az ókoriak. Az összeset, egyenként"


Akkor biztosan linkelni is tudsz róla. Én még nem láttam egyet sem. Itt semmit sem írtál le


"Mert finommechanikai műszerészként és gépészmérnökként az ahhoz szükséges technológiáknak a harmadát magam is használtam, használom"


Hát amennyit munkaidő alatt te itt irogatsz, abból sok piramist nem lehetne építeni


"Azt nem értem, hogy miért nem törlik már ki innen a kretén szövegeit a búsba?"


Kérdés az volt, kialakulhatott-e intelligens élet. Elmagyaráztuk, hogy igen. Kialakulhatott, mert tudományosan már a nyomokat nem lehetne erről megszerezni mivel a természet évmilliók alatt visszavesz mindent. Én magam tettem egy felvetést erről, miszerint lehetséges hogy az egyik legutóbbi ilyen technológiai civilizáció maradványa a gizai nagy piramisokban található meg, amely 10 500 évvel ezelőtti építéséről tanúskodik.


Az elrendezése folytán és tudósok igazolták hogy olyan erróziós nyomok találhatóak, amelyek az egyiptomiaknálrégebbre datálják létét. Én mindegyik válaszban hasznos, előrevivő feltevést tettem. Ellenben te lehülyézel mindenkit, aki nem hisz a meséidnek. Mi a véleményed erről?

2020. szept. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 Wadmalac ***** válasza:
87%

"Akkor biztosan linkelni is tudsz róla. Én még nem láttam egyet sem. Itt semmit sem írtál le"

Leírtam, nem fogom minden tanulni és guglizni képtelen hangoskodó mániákusnak külön megtenni. Elégszer megtettem.

Tanulj. Nem az én dolgom pótolni, amit kihagytál.

És ha állítasz valamit, neked kel bizonyítani, nem a cáfolóknak az ellenkezőjét.

Az majd akkor releváns, ha te már bizonyítottál. Nem tetted. Úgyhogy állj le.


"Hát amennyit munkaidő alatt te itt irogatsz, abból sok piramist nem lehetne építeni"


Amennyit az érv és ellenérv fogalmából értesz, inkább kussolnod kéne, a személyeskedő tahóskodás nem tesz győztessé csak szánalmassá.


"Én magam tettem egy felvetést erről, miszerint lehetséges hogy az egyik legutóbbi ilyen technológiai civilizáció maradványa a gizai nagy piramisokban található meg, amely 10 500 évvel ezelőtti építéséről tanúskodik."


Ami sokszorosan cáfolt fantaszta agyszülemény és innentől nem való se ide, se a tudomány rovatba.

Légyszíves menj már át ezóba, ha folytatod, csak még többen fognak lehülyézni és elhajtani.

És egyre több jogalapot adsz rá.

Légyszíves.

2020. szept. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
88%

Erózió? Technológiai civilizáció aminek a nyomait 10500 évvel ezelöttöl máig a természet évmilliók alatt eltüntette? Számszerüsítem amit leírsz: 10500 = 1000000 nekem ez valahogy nem stimmel, és mivel a 0-k helyiértéket is képviselnek nem lehet csak úgy elhagyni a számok végéröl. Matek elött javasolok neked egy nyelvtani kurzust is. Néha jobban lefáraszt szerkezetileg összerakni és értelmezni a mondataidat mint az értelmetlen tartalom.

Rázd már meg magad! Beakadt a lemez, billentsd odébb a leolvasófejet!

2020. szept. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 Wadmalac ***** válasza:
84%

"Technológiai civilizáció aminek a nyomait 10500 évvel ezelöttöl máig a természet évmilliók alatt eltüntette?"

Már megint kénytelen voltam felröhinteni.

Már csak ezekért a pillanatokért is érdemes idejönni. :)

THX.

2020. szept. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
85%

Na igen: amikor egy hülye már annyira hülye, hogy észre se veszi, hogy hülye.

De az ilyet az orvosi rovatban kéne tanulmányozni, ott még lenne értelme!

Itt miért maradhat meg ez?

Valaki komolyan akarja, hogy ez bekövetkezzen?

[link]

2020. szept. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 Wadmalac ***** válasza:
84%

A kérdés nem ezóba való, csak ez az ezo-flood része.

Én spec azt sem bánnám, ha a cáfolatokkal (enyémekkel is) együtt ki lenne törölve.

Mert azokkal együtt is olyan, mint amikor a fehér gyapjúszőnyegre valaki rálép xaros cipővel és hiába próbálják tisztítani, minimum a szaga ott marad.

2020. szept. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!