Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi van a Világegyetem határain...

LakatosAnonymus kérdése:

Mi van a Világegyetem határain kívül?

Figyelt kérdés
Olvastam itt GKn, hogy valaki valami ilyesmit írt: "Az univerzumon kivul pedig semmi sincs. Ugyértem, hogy még a semmi sincsen." Ezt hogy kell érteni? Én agyammal picit elképzelhetetlennek tartom, hogy ezen a "gömbön" kívül még a semmi se létezzen. Szerintetek mi van ott, és ha semmi, akkor azt a semmit hogy lehet elképzelni?

2020. szept. 8. 12:19
1 2 3 4
 1/36 L.. István ***** válasza:
75%
Szerintem nincsenek is határai. Végtelen.
2020. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
89%
Nehéz elképzelni, mert az agyunk nem erre lett kifejlődve. De mondjuk úgy lehet, hogy mit éreztél születésed előtt 500 évvel. Semmit, de még azt se, egyszerűen nem léteztél, és a szüleid, nagyszüleid se, tehát nem lehet értelmezni a kérdést. Nincsenek rá szavak, mert a semmi az valami. Semmi. De ami nem létezik, arra még szavunk sincsen.
2020. szept. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

#1


Nem végtelen. Pláne nem úgy, hogy a végtelen szó nem egyenlő a határtalan szóval...

2020. szept. 8. 13:19
 4/36 anonim ***** válasza:
19%

Tisztázzunk valamit. A végtelen fogalma a valóságban nem létezik!!


a Végtelen egy matematikai absztrakció, hogy könnyebben megértsünk valamit. Minden ami a valóságban létezik az véges.


Mi van az univerzum határán kívül ? Egy másik univerzum, ugyanis multiverzumokban élünk. Mi sem a semmiből(pontból) egy ősrobbanással keletkeztünk, hanem egy másik univerzumból, ami egy multiverzum része


1fizikus

2020. szept. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

#4


A végtelen fogalommal kapcsolatos gondolataiddal teljesen egyetértek. Mindig is ezt gondoltam a nagy "végtelenségről", ami igazából k.vára nem is létezik.


A kommented második felében nem vagyok teljesen biztos.

2020. szept. 8. 13:28
 6/36 anonim ***** válasza:
43%
Pedig nem mond hülyeséget.
2020. szept. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 A kérdező kommentje:

#6


Jah, tudom. Csak nem vagyok biztos benne, ezt a részét nem annyira értem.

2020. szept. 8. 16:02
 8/36 anonim ***** válasza:

A végtelen valóban egy matematikai absztrakció, amelyet az univerzum jelenséginek megértése céljából (mer azért, mert szükség volt rá) hoztak létre.


A valóság elképzelésével az a baj, hogy mindenki csak azt tudja elképzelni, amiről tapasztalata van. A tapasztalat lehet elméleti is, az ismereteken keresztül, ekkor nagyon jó közelítése is lehet a valóságnak. De például, aki nem tanult alaposan matematikát, így a végtelen fogalmát, annak semmi esélye elképzelni. Ahogy az a középafrikai ember sem tudja elképzelni a gleccsereket, aki soha nem mozdult ki a falujából, mozit, tévét, fényképet sohanem nézett.


Az emberiség az univerzumnak egy hallatlanul nagy, de véges szeletét tudta eddig tanulmányozni. Viszont jelenségei nem magyarázhatók a végtelen fogalma nélkül. És nagyon sokan igen jól el tudják képzelni, hogyan néz ez ki, még többeknek nincs erre esélyük, mert nem tanulták alaposan a végtelent (és nyilván nem is volt erre szükségük). Az eredeti kérdésre ezért azt lehet mondani, hogy nem értelmezzük a világegyetem határait, ezért nem is foglalkozunk azzal, mi van kívüle. Nem arról van szó, hogy nincs, hanem hogy értelmetlen. Ahogy nullával sem lehet osztani. Nem azért, mert rossz lesz az eredmény, vagy nem tudjuk mi, hanem egyszerűen értelmetlen. Annyira értelmetlen, amennyire a szobádban a mínusz száz fokos gőz. Vagy ugyanott az izzó jég. Tehet a világegyetemről igyekszünk minél messzebbről megtudni valamit, de a határával meg azon túl nem foglalkozunk.

2020. szept. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:

2es a semmi az valami? Hát rz jó!:-D

A semmi, az semmi. Tehát nincs olyan hogy semmi.

A zavaró, hogy létező fogalom a "semmi", azt a benyomást keltve hogy valami létező dologról beszélünk, hiszen van rá fogalmunk.

Nincs olyan dolog hogy semmi.

2020. szept. 8. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

A világunknak nincsenek határai!

Tehát SOHA, SEHOL nem fordulhat elő olyan, hogy valahol nem tudsz továbbmenni, mert fal van.


EZZEL EGYÜTT létezhet olyan, hogy "a világunkon kívül". Ott lehet, hogy tényleg a semmi van.

Amúgy legalább 6-szor volt már a kérdés, és jó válaszok születtek.

Nem kéne esetleg visszaolvasni?

2020. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!