Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi ez a csillag ami folyamatos...

Mi ez a csillag ami folyamatosan villódzik meg a mellette lévő ami egy helyben van?

Figyelt kérdés
Mindennap látom ezt a csillagot szinte, ami folyamatosan villódzik, pislákol. Elég erőteljes a fénye. Mintha egy ilyen pirosas "erőmező" is lenne körülötte, ha erősen bámulom. Ez a legfényesebb az égen mindig, meg mellette is látok egy szintén erős fényű csillagot ami csak egyhelyben van, de a kettő egy síkban van. A másik az ilyen fehéres vagy sárgás színű. Ezek miért sokkal erősebb fényben vannak? Sokszor semmi más csillagot nem látni, ha van is az is elég halvány. Nem értek nagyon a csillagászathoz, ezért bocs ha valamit rosszul fogalmaztam, de érdekel a téma. :)

2020. szept. 27. 05:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hány órakor láttad, merre és milyen magasan?
2020. szept. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Megnézed mondjuk a Google Skyview appjával és máris okosabb leszel...
2020. szept. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Szinte biztos, hogy nem csillag, hanem bolygó. Most kb. ezek lehetnek: este a Jupiter, Szaturnuszt, Mars, és hajnalban a Vénusz.
2020. szept. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nos este 9 után, mikor már teljesen sötét van. Valami pulsarról is hallottam lehet az a pislákoló?
2020. szept. 27. 15:29
 5/11 A kérdező kommentje:
2-es mivel nem ismerem ezt az appot és gondoltam itt sokkal egyszerbb és gyorsabb hátha valaki egyből felismerné...Többieknek köszönöm!
2020. szept. 27. 15:35
 6/11 anonim ***** válasza:
54%

#4: Nem-nem!

[link]

2020. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6-os azta köszi a cikekt. Érdekes volt :D.

Csak azért gondoltam pulsarra, mert hallotam, hogy az is így pislákol és erős fényű :)

2020. szept. 27. 15:49
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A pulzárokat nem lehet szabad szemmel felismerni, ezek nagyon kis méretű, halvány objektumok.

9-kor déli irányban szerintem a Jupitert láttad. Vagy kelet felé a Mars is lehetett, alacsonyan.

2020. szept. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Wadmalac ***** válasza:
Ha egy pulzárt szabad szemmel láthatnál, akkor az az utolsó látott dolgok közt lenne. Olyan közelségből az nem volna valami egészséges.
2020. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg ajánlom a Stellarium nevű programot! Asztali gépen és más platformokon futó változatai is vannak.
2020. szept. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!