Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most mitől terjed újra ilyen...

Most mitől terjed újra ilyen rohamosan a Covid-19?

Figyelt kérdés

A korlátozások és maszkviselés dacára durván gyorsul a terjedése.


Pedig júliusban, augusztusban kevésbe volt szigorú a helyzet, az emberek nyaraltak és alacsonyan voltak az esetszámok. Ez teljesen szembemegy a logikával, úgy ahogy ez a vírus már szinte minden téren szembement a logikával...


2020. okt. 6. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Augusztus végére ért be a nyaralgatások, utazások böjtje, jött a második hullám. A korlátozások sokkal enyhébbek most, mint tavasszal, ezek és a maszkhordás és egyéb elővigyázatosságok pedig egyébként csak a megfertőződés ESÉLYÉT csökkentik.
2020. okt. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
5%
Nincs semmiféle korlátozás. Talán ez okozza a problémát. Az eldobható orvosimaszk viselése meg bizonyítottan elősegíti a vírus terjedését.
2020. okt. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Inkább bizonyítottan akadályozza a vírus terjedését, még a sebészi maszk is.
2020. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
8%

#3

Ne terjesszünk már hazugságokat. Főleg ilyen ügyben. Elhiszem hogy a szalagmunkás haverjaiddal jókat röhögtök ezen a délutános műszakban, de emberéletek múlhatnak ezen.

2020. okt. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes módon az ezzel foglalkozó publikációk többsége is velem egy véleményem van, persze az én szakmunkás haverjaim írják őket. Tudod, ebédszünetben a lancetnek írogatunk tanulmányokat, aztán megyünk vissza a szalaghoz. Ilyen a haverjaim élete...
2020. okt. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%

Tömeg van!

Mindenütt!

Plusz a vírustagadók, a maszk nélküliek, a foci- és táncrajongók...

ja, és nincsenek korlátozások. Mindenki közlekedik. A tömegben.

2020. okt. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

#3-mal és #6-tal értek egyet.

Mert az emberek egy részének az értelmi képessége, még a birkáét sem éri el. Már több szakember is elmondta a maszkviselés hasznosságát. Ennek ellenére még mindig vannak olyan eszetlen idióta, gyagyás barmok, akiknek a pofáján nincs maszk. Ma is felszállt a 14-es villamosra egy apa a lányával, egyiknek a képén sem volt maszk. A múltkor szintén a 14-es villamoson volt egy kopasz pali, annak a pofáján sem volt maszk, a Lehel útnál, ahol leszálltam odaszóltam neki: te idióta állat! Legszívesebben az ilyeneket lerugdosnám a villamosról.

Ezenkívül az emberek egy része képtelen felfogni, hogy most nem kellene feltétlenül külföldre menni nyaralni, meg bulikba.

2020. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7


Láttam olyan videót is, hogy egy repülőn agyba főbe vertek egy embert mert nem volt maszkja.


Én igazából az ilyen fanatizmust pont úgy elítélem mint a másokra magasról tevőket. Egy kutya a kettő, agyilag zoknik.

2020. okt. 6. 20:58
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok.


Természetesen én sem tenném meg, hogy valakit lerúgjak a villamosról emiatt. Nem vagyok ilyen fanatikus. Azt viszont, ha egy ellenőr emiatt leszállítja, helyesnek tartom, bár ilyet még nem láttam.

2020. okt. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ekkora tömegben már nem működnek elég jól a maszkok.

Orvosi maszk jó lenne, de az 1000-ből 1 van csak.

Azon kívül kézzel is lehet tapizni, stb. Aki vírusos, abból már mindenütt jön kifelé.

2020. okt. 6. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!