Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit szólnátok, ha az egyik...

Mit szólnátok, ha az egyik ismerősötök (barát, közeli kolléga) rohamosan fogyni kezdene?

Figyelt kérdés

Úgy értem, szóvá tennétek neki? Vagy lereagálnátok egyáltalán valahogy?

Egyébként jelentős (kb 30 kg) plusz súllyal rendelkezne az illető.



2020. aug. 2. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ha nem határozná el hogy le fogy, és csak úgy rohamoson el kezd fogyni, akkor megkérdezném hogy nincs e baj, vagy hogy valamilyen betegségben szenved e...

Ha viszont el határozná hogy le fogy, és rohamoson fogy akkor megjegyezném hogy milyen jó után halad meg stb..

2020. aug. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért fogyott mert életmódváláston van, vagy diétázik, mert fogyása a cél, akkor megdicsérném, hogy milyen jól halad. Gratulálnék neki. Nem árt a biztató szó, mert sokszor ez adja meg az újabb lépéseket a diétához.

Ha betegség miatt fogy, és ha nem említené meg, hogy beteg akkor csendben maradnék, de ha kellekk, segítenék, hogy érezze mellette vagyok.

2020. aug. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha jól néz ki, és egészséges is, akkor azt mondanám, hogy respect.
2020. aug. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kedves tőled, hogy ilyen figyelmes vagy

Mást egyébként én sem tudnék hozzáfűzni

2020. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rákérdeznék finoman, mi a gond, miben segíthetek, egyáltalán ő észrevette-e ezt a változást.
2020. aug. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Reggelente a kétszárnyú ajtónak csak az egyik részét nyitnám ki neki:))
2020. aug. 3. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem egy nem annyira látványos fogyasnal is jól tud esni ha megjegyzik hogy látszik hogy fogytal vagy milyen csinos vagy.
2020. aug. 3. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ő dolga egyébként, de itt írták előttem már, hogy pl csinos vagy; azt esetleg lehet mondani; de szóval piszkálni például plusz kilókkal, meg egyéb megjegyzéseket tenni rá; azt szerintem tapintatlanság. Megdicsérni lehet, hogy csini vagy; vagy szuperül nézel ki; vagy ilyesmi; de mást nem igazán kéne. Kivéve, ha már nem egészséges kereteken belül mozog a fogyása; pl tehát ha anorexiás lenne, akkor ki lehet fejezni baráti aggodalmat; vagy ha látod, hogy nem eszik egész nap, kvázi koplal, és látod, hogy annyira szédül, mert annyira nincs energiája, hogy mindjárt összeesik, akkor legközelebbi napra dobj össze neki valami salátát, vagy nemtom, de ne jussunk el addig a pontig lehetőleg, hogy mentőt kelljen neki hívni. Mert , ha nincs elég "üzemanyag", tápanyag, táplálék a szervezetében, akkor az összeesik. Mert pl semmi sem tud energiaforrás nélkül menni. Mert élőlény esetében pl éhen hal, kiszárad. Tehát ezek nem jók; tehát olyankor, ha már ezt tapasztalod, hogy kórosan sovány, akkor azt azért finoman jelezd neki. De persze azért nem vagy felelős érte; tehát nem azt jelenti , hogy saját költségeden minden nap szolgálj neki kajával, és mint egy szülő, ott állj fölötte, és várjad , amíg megeszi. Tehát ez nem kell, hogy te etesd; csak mindenképpen figyelmeztesd; ha már túl messzire menne.
2020. aug. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Aggódom miatta egy kicsit, mert sosem látom enni.

Jó a kapcsolatunk de a súlya miatt nagyon szégyenlős, szóval ezt a témát nem tudom hogy hozzam fel neki.

Az elmúlt hónapban sokat fogyott, szerintem, de nem tudom hogy diéta vagy betegség miatt-e, de majd megpróbálok óvatosan rákérdezni.

2020. aug. 4. 10:02
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha jó kapcsolatban vagytok, akkor én először megpróbálnám megtudakolni, hogy akart fogyás vagy betegség. De nem úgy, hogy "beteg vagy?" vagy éppen nem úgy kezdve, hogy "jaj de csinos vagy!". Ha nem betegség, akkor lehet, hogy úgy fogja érezni, hogy szarul, betegnek néz ki, második esetén pedig, ha betegség áll fent akkor lehet, hogy inkább lenne megint x kilóval több, de egészséges és fájni fog neki, hogy egy betegség kell neki ahhoz, hogy csinos legyen.

Elég kényes téma, én se tudom pont, hogy lehetne ezeket kikerülve rákérdezni. Esetleg ételekről beszélni vagy mozgásról. Pl. ha étkezésben valami új dolgot hallasz ott rá lehet kérdezni, hogy "ó és ezt miért eszed?". Ha olyan hangulatú a beszélgetés már akkor lehet, hogy kiderül, hogy "xy-t diagnosztizáltak nálam és azért ezt eszem most" vagy hogy " ez az új egészségesebb étrendem a része, hogy fogyjak egy kicsit" (utóbbi után már jöhet az "akartam is mondani, hogy de csinos vagy).


Én már többször fogytam, de sajnos lelki okok miatt nem tudtam folytatni vagy megtartani a súlyom. Egyszer 40 kiló (de még mindig kellett volna ugyanennyi) után egy baráti összejövetelen az egyik ismerősöm agyondicsért egy másik lányt, hogy jaj de jól néz ki, de jól lefogyott (neki 10 kg kellett leadnia), engem nem vett észre. Elég szarul esett.

Mikor a maradék 40ből, leadtam 30at egy másik szituban egy kollégám, akivel szinte mindennap találkoztam, megkérdezte, hogy "van már valami hatása ennek a diétának, amit csinálsz?".

Persze voltak dicsérő szavak is, de sokkal kevesebb és azok is leginkább a "jól vagy?", "eszelt te valamit mostanában?", "ne kínozd magad",... és hasonlók voltak. Nekem sokkal jobban esett volna, ha csak annyit mondanak, hogy vaó, ügyes vagy, csini vagy, akarod még folytatni? kitartást hozzá, stbstb. 1 ilyen ember volt 7 év alatt, aki azt tudta mondani, hogy "de jól nézel ki, nagyon gratulálok".

Mások esetén is hallottam, hogy gyakran ezeket mondják nekik fogyás után, hogy "jaj de csinos vékony vagy! Szoktál te enni valamit?". De olyanok esetén is hallottam, hogy mondják, akik zara xs kollekciót viseltek egész életükben és csak úgy találkoztak. Szerintem ennél nincs gázabb, amit ilyen szituban lehet mondani. Akitől kérdezik általában csak kényszeredetten mosolyog.

2020. aug. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!