Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Arra vagyok kíváncsi, hogy a...

Arra vagyok kíváncsi, hogy a gravitáció és a törvények, meg a Föld védelmezői honnan származnak? Mi hozta létre ezeket?

Figyelt kérdés

2020. okt. 13. 14:55
1 2 3
 21/27 Tislerics Máté ***** válasza:

Istenről vagy a világegyetem eredetéről mindenkinek vannak személyes elképzelései. Ezek egy része nyilván vallásos jellegű. De hogy ezt mennyire lehet hintenk nevezni már az is kérdéses számomra. Hiszen valamire kell gondolnunk ilyenkor.

És elkerülhetetlen, hogy a sok elképzelés közül valamelyiket reálisabbnak gondoljuk. még akkor is, ha ezekre semmilyen bizonyíték sincs.


Az agyunk úgy működik, ahogy mintázatokat keres. És talál is, még akkor is ha az nem összeegyeztethető a valóban megfigyelhető dolgokkal. Ezért vannak babonák, legendák, vallások, stb.


Annyi féle Istenkép létezik, ahány ember élt valaha a Földön. Már csak azért is, mert "Isten" egyáltalán nem egy jól meghatározható fogalom. A szakállas öregúrtól az energiáig, bármire vonatkozhat. Még csak nem is kell tudatosnak lennie. Sokan ugyanis Istent magának a természetnek tulajdonítják. Ami csak úgy van. Szóval Isten definíciója gyakorlatilag egy Ismertelen dolog, ami kb. bármit jelenthet.


Meg kéne keresni azt a közös pontot, amiben minden Isten elképzelés egyezik. Én ilyenről nem tudok. Talán lehetne azt mondai, hogy Isten egyfajta cucc, ami miatt van a világ. De ez is annyira semmitmondó, hogy gyakorlatilag bármire utalhat.

2020. okt. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Nekem a szellemlény vagy a szeretet energia istenkép tetszik a legjobban :)
2020. okt. 14. 12:55
 23/27 Wadmalac ***** válasza:
84%

"Tehát egy lány is lehetne valláskárosult, sőt egy nagymama is aki véletlenül a te nagyid lenne?! Szégyelljétek magatokat."


Nem tudom, miért kéne szégyellni magam.

Ha téged megráz az áram, te mégis inkább abban hiszel, hogy egy rontó démon rázott meg, mit mondhatok rád?

2020. okt. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
nem tudja senki sem, hogy mivan a háttérben.
2020. okt. 14. 13:02
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a Biblia szó szerinti értelmezése ellen megszólalókhoz. A teremtés története egész jól levezeti a jelenlegi tudásunk szerinti sorrendet, ezen kívül a lényeg számunkra az lehet, hogy a teremtö (aki nem is tud elfáradni) is megpihent, ergo ne dolgozz heti hét napot, mert megzavarodsz.

Sokan félreértelmezik az "Isten szeme mindent lát, ne rosszalkodj, mert a pokolra jutsz!" dolgot is. Tulajdonképpen a mások által alkotott szabályokhoz való feltétlen igazodást erölteti ránk, félelmet kelt az emberekben.

A legnagyobb baj az, hogy nem tanítanak meg minket magunkra és a szabad akaratunkra értelmezni a Bibliában leírt példákat, pedig jobban odafigyelve kitünik, hogy nem konkrét történéseket mesél el, hanem egy-egy példát mutat amiket értelmezni és magunkra, a saját cselekvéseinkre kellene alkalmazni.


Felmerül továbbá az a probléma is, hogy nem egy általános vallása van az emberiségnek. Napjainkban (ideális esetben) az ember lát, hall, olvas különbözö tanításokat, majd szabadon választ közülük egyet, amelyik neki megfelel, tehát tudatosan kiválasztja a hitét. Ez elég nagy ellentmondás.

2020. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 Wadmalac ***** válasza:
91%

Plusz túl kell emelkedni a Biblia rengeteg ellentmondásán is, amik szintén érthetőek, mert eltérő korokban, helyeken élt írók vitték bele a saját koreszméjüket, erkölcseiket, nem is beszélve az apokrif tanok megröptetésével kialakult értelmi űrökről.


Ez egy jószándékú, általános humán értékek betartásáról szóló útmutató, nagyrészt tanmese formájában.

Ezer módon erőszakolták már meg a tartalmát, körülbelül ugyanannyi félremagyarázással, mint teljesen értelmetlen szó szerinti kezeléssel.


A Biblia nem tehet arról, amit a vallások, a különböző radikális szekták művelnek vele.

Kiskanállal is lehet kávét keverni, de embert ölni is.


Ezért vagyok eléggé vallásellenes, miközben nem vagyok Biblia- és istenhit-ellenes.

2020. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
82%
A dolgok mibenlétéröl a letteket kell megkérdezni, hiszen ök is csak úgy lettek.
2020. okt. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!