Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Tejútrendszerben élnek...

A Tejútrendszerben élnek földönkívüliek?

Figyelt kérdés
Hatalmas galaxis, így kellene hogy éljenek itt is. Bár ki tudja, semmi bizonyíték nincs rá, hogy csak a Naprendszerben is éljenek nem?

2020. okt. 27. 13:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az alapján, hogy mennyire az univerzum életének az elején járunk, mondhatjuk hogy ha van is élet, simán lehet hogy még nem született meg. Igazából nincs viszonyítási alapunk, ha lenne rá más precedens lehetne számolgatni valószínűséget de nincs.


[link]

2020. okt. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

" 10^10^10^10^10^1.1 év múlva : Egy, a teljes világegyetem becsült tömegével megegyező tömegű fekete lyukat tartalmazó hipotetikus doboz kvantumállapota Poincaré-ismétlődésének becsült ideje (feltételezve Linde káoszos inflációmodelljét olyan inflatonnal, amelynek tömege 10^−6 Planck-tömeg. Ez egyet jelent a világegyetem összes anyaga, a tér és az idő végével. "


Aha, igenis. Ez mit is jelent? Az utolsó mondatot értem.

2020. okt. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Néhány évtizeddel ezelőtt még azt mondtuk hogy a fene tudja hogy lehetnek e bolygói a távoli csillagoknak, pláne föld típusúak. Szóval igen, és ne higyjük azt hogy csak itt a földön van intelligens életforma a tejútrendszerben. Ugyanis a mi csillagrendszerünk annyira nagyon tipikus hogy egyszerűen léteznie kell.
2020. okt. 30. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Földönkívüli mikróbák már a saját naprendszerünkön belül is létezhetnek, több lehetséges versenyző van:


Vénusz felső légköre,


Mars talaj alatt, földalatti vízrétegekben,


Európa hold jege alatti óceánok,


Enkeládusz hold jege alatti óceánok,


Titán hold metántavaiban,


Ceres törpebolygó vízpára légkörében,


Jupiter felső légköre,


A pánspermia elmélet szerint meteoroidokon,


Meg még egy csomó kisebb égitest, aminek a felszíne alatt óceánokat sejteket.


Google: extraterrestial life in our solar system

2020. dec. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
10-es túl sok Man in Blacket néztél. Maradjunk két lábbal a talajon.
2020. dec. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

John Gribbin: Egyedül vagyunk című könyve ezt a kérdést járja körbe.


Nem, szerinte nincsenek földönkívüliek a Tejútrendszerben. És én is egyetértek vele. Bár ha jól tudom, ő ezt csak az intelligens földönkívüliekre értette. Mert az Europa Hold jegpáncéja alatt lehetnek primitívebb élőlények a tengerben.

2020. dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Biztosra vehető hogy igen annak ellenére hogy nem bizonyított még. Jelenleg ott tartunk hogy hatalmas gázbolygókat fotózgatunk idegen csillagrendszerekben, nagyon izgalmas. Kár hogy nem éljük meg (valószínűleg) amikor tálunk értelmes életre utaló nyomokat.
2020. dec. 28. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!