Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember képes lenne tüdő...

Az ember képes lenne tüdő nélkül élni?

Figyelt kérdés
Például közvetlenül véráramba juttatott oxigén segítségével

2020. nov. 30. 14:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, és feltételezve, hogy valamilyen gépezet segítségével a szén-dioxidot a légkörbe juttatják a véráramból
2020. nov. 30. 14:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Rövid ideig igen. Pl. vannak komolyabb szívműtétek, tüdő transzplantáció stb. Amikor ún. műtüdőt használnak. Múzeumokban vannak egészen régi megoldások is. Ma már sokkal biztonságosabbak is léteznek.
2020. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Hosszú ideig is. A modern műtüdő (ECMO) gyakorlatilag bármeddig elmegy, vannak akik hónapokat töltenek rajta.
2020. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, ahogy nézzük... Az én gondolat világomban a "hónapok" az még nem hosszú idő. A hosszú idő az az 5-6-10 év vagy még annál is több. Arról meg ha jól láttam még nincs infó.
2020. nov. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Létezni vagy élni? Az első azt jelenti, mutatsz életfunkciókat. A második pedig azt, teszed a dolgod a kedved és a hasznosság szerint. Utóbbi azt igényli, mozgásodban szabad vagy. Kizártnak tartok ilyen gépet. Később is. Nem tud annyira miniatürizált lenni, hogy ne akadályozzon.
2020. nov. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kérdésben "élni" szerepelt.
2020. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Igen, 15:57-nek igaza van, úgy értettem a kérdést, hogy több évig, akár évtizedig lehetséges-e ez. És élni alatt nem azt értem hogy feküdni egy kórházi szobában mozgásképtelenül, hanem valami övtáska méretű hordozható masinériával, ami csatlakoztatva van a keringési rendszeredhez.

2020. nov. 30. 16:31
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha így értetted akkor jelenleg még nem. Egyenlőre még nagyok az ilyen eszközök. És tiszta oxigén kell nekik (oxigén palack). Szintén rizikós, hogy a (kis)vérkörbe kell bekötni és ha sérül a cső akkor gyakorlatilag azonnal halál. Talán ha lesz beültethető akkor talán jobb lesz, de az is idő még.
2020. nov. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!
2020. dec. 1. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!